Rosjanom nie podoba się świętowanie przez Polskę Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Szefowa MSZ zabrała głos. Dostało się też Amerykanom

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Marija Zacharowa powiedziała, że Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych nosi antyrosyjski charakter i jest wątpliwym świętem. Dodała, że Żołnierze Wyklęci strzelali w plecy żołnierzom sowieckim.

Rosjanom nie podobało się również to, że w obchodach święta brali udział stacjonujący w Polsce amerykańcy żołnierze. Zacharowa pouczyła ich, że powinni poświęcać się bardziej moralnemu wychowaniu. Jej zdaniem fetowanie Żołnierzy Wyklętych rzuca cień na historię walki Sowietów i Amerykanów z nazizmem [sic!].

Tymczasem prezydent Polski Andrzej Duda jet innego zdania:

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych umacnia w Polakach wolę trwania przy najważniejszych dla nich wartościach: wolność i honor, solidarność i poświęcenie dla sprawy narodowej. Heroiczna walka Żołnierzy Wyklętych była kolejnym aktem w dziejowym dramacie zmagań o wolną Polskę. Wobec braku realnych szans powodzenia i nadziei na zmianę położenia politycznego kraju jej dramatyzm przypomina sytuację znaną z historii powstańców styczniowych

Przypomnijmy, że rola Armii Czerwonej była kluczowa dla zaprowadzenia komunizmu na ziemiach Polski. Tow. Władysław Gomułka mówił:

Tow. Stalin ostrzegł nas, że w tej chwili mamy bardzo dogodną sytuację w związku z obecnością Czerwonej Armii na naszych ziemiach – wy macie teraz taką siłę, że jeśli powiecie, że 2 razy 2 jest 16, to wasi przeciwnicy potwierdzą to – powiedział tow. Stalin – ale tak nie zawsze będzie, wtedy was odsuną, wystrzelają jak kuropatwy.

Nie jesteśmy w stanie walki z reakcją, (czyli polskim podziemiem niepodległościowym i społeczeństwem, które w znakomitej większości było wrogie komunistom – przyp. autora) przeprowadzać bez Armii Czerwonej […] Niesłusznym byłoby żądanie wycofania wojsk. Nie mielibyśmy swoich sił, aby postawić na ich miejscu.”

(7524)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.