Portal informacyjno-historyczny

Rosjanie wygrali… Bitwę pod Grunwaldem. Nie uwierzycie, co napisali o polskim triumfie nad Krzyżakami [WIDEO]

w I RP


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W bitwie pod Grunwaldem 15 lipca 1410 roku wojska polskie przy wsparciu sojuszników pobiły rycerzy zakonu krzyżackiego. Rosjanie widzą jednak tę historię inaczej.

Rosyjskie Towarzystwo Wojskowo-Historyczne przy okazji 607. rocznicy bitwy opublikowało informację, że to rosyjskie wojska pobiły Niemców na polach grunwaldzkich.

Pamiętna data w wojennej historii Rosji. Tego dnia 1410 roku rosyjskie wojska i ich sojusznicy: Litwini, Polacy i Czesi odnieśli zwycięstwo nad niemieckimi rycerzami w grunwaldzkiej bitwie. Porażka Niemców i ich sojuszników z 22 krajów Europy była całkowita. Zakon już się z niej nie podniósł

– piszą historię na nowo Rosjanie.

 

Przypisują sobie zwycięstwo, gdyż ich zdaniem smoleńskie pułki wytrzymały decydujące natarcie Krzyżaków. Warto jednak dodać, że Rosjanie nie informują, że ich pułków było trzy na 50 wszystkich, które stanęły do walki z wojskami zakonu.

Co ciekawe Rosjanie swoje sukcesy opierają na formacjach smoleńskich, a Smoleńsk w tamtych czasach należał do… Wielkiego Księstwa Litewskiego. Trudno więc uznać pułki smoleńskie za rosyjskie, gdyby brać pod uwagę podział geograficzny z początków XV wieku.

(8333)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę