Portal informacyjno-historyczny

,,Służalcy Trumpa w Warszawie otworzyli Puszkę Pandory”. Rosjanie są wściekli po przemówieniu Trumpa. Zaatakowali i uderzyli w najbardziej bolesne momenty polskiej historii

w II wojna światowa/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Nie milkną echa wizyty Donalda Trumpa w Polsce i jego przemówienia w Warszawie. Prezydent USA niezwykle ciepło wypowiadał się o Polsce i historii naszego kraju. Do słów Trumpa odnieśli się też rosyjscy dziennikarze, którzy po raz kolejny podają swoją wersję historii.

Dziennikarz rosyjskiej telewizji NTV i komentator radia ,,Echo Moskwy” Maksim Szewczenko odpowiedział na słowa Trumpa, który w Warszawie porównał sowieckie i hitlerowskie represje wobec Polków, w artykule ,,Polacy sojusznikami Hitlera?” – informuje serwis Belsat.eu.

Według Szewczenki, który powołuje się na wyliczenia z czasów ZSRS, około pół miliona Polaków walczyło w czasie II wojny światowej w szeregach niemieckiej armii. Zdaniem dziennikarzy Polacy byli trzecim największym sojusznikiem Hitlera po Rumunach i Węgrach. Dodał, że 150 tysięcy Polaków walczących dla Niemiec trafiło do niewoli wojsk kolacji antyhitlerowskiej.

Szweczenko w swoim tekście podkreślił, że według jego wiedzy żołnierze Armii Krajowej nie robili nic, by zatrzymać ofensywę Niemców na Rosję. Nie tylko nie wysadzali pociągów jadących na wschód i nie zabijali żołnierzy, ale też pomagali siłom Hitlera, zdradzając położenie wojsk Rosji. Dziennikarz utrzymuje, że celem Polaków było wzajemne wybicie się Niemców i Rosjan oraz stworzenie, przy pomocy Anglii, ,,Polski od morza do morza”. Dziennikarz w ten sposób nawiązuje do obecnego spotkania Trójmorza.

W swoim tekście Szewczenko twierdzi, że rozpoczęta w 1939 roku wojna była starciem nazistowskich Polski i Niemiec. Wypomniał Polakom zajęcie Zaolzia, a Francuzom rzekomy cichy sojusz z Hitlerem. Dodał, że siły ZSRS wkraczając na ,,zajęte przez przez polskich nazistów w 1920–21 ziemie wschodniej Polski r. uratował mieszkającą tam ukraińską, białoruską, litewską i przede wszystkim żydowską ludność od polsko-niemieckiego nazistowskiego sojuszu i jego krwawych następstw”.

Nadszedł czas prawdy. Trump i jego służalcy w Warszawie otworzyli Puszkę Pandory opowieściami o agresji na biedną Polskę ze Wschodu.[…] Przeciwko nam znowu jednoczą się siły Zachodu. I awangardą nowego wyniszczającego najazdu staną się polscy nacjonaliści i Ukraińcy — zdrajcy swojego narodu, liżący stopy (Zachodowi – Belsat.eu) za ruch bezwizowy. Dość hipokryzji i kłamstw. Niech historia stanie się nauką, a nie propagandą

– podsumował Szewczenko, odnosząc się bezpośrednio do przemówienia Trumpa.

Z kolei Andriej Sidorczik w swoim tekście na łamach ,,Argumenty i fakty” podważył słowa Trumpa o Powstaniu Warszawskim, podczas którego Sowieci mieli się biernie przyglądać temu, jak hitlerowcy niszczą stolicę Polski – czytamy na DoRzeczy.pl. Jego zdaniem to mit i kłamstwo. Podkreśla, że Armia Czerwona nie miała już siły, gdy stanęła u brzegów Wisły, a ponadto nie miała obowiązku pomagać, bo nikt z przywódców ,,awantury”, jak pisze autor tekstu, nie zwrócił się o wsparcie do Stalina.

Wcześniej w artykule Sidorczik agresję ZSRS na Polskę nazwał ,,przywróceniem ustanowionej przez światową społeczność normy, naruszonej przez Polskę podczas wojny 1919-1921″. Zarzucił też armii gen. Andersa dezercję z frontu walki z Niemcami i niewdzięczność wobec Stalina, który miał kosztem własnych żołnierzy przeznaczać na Polaków miliony rubli.

Wyjście armii Andersa przyczyniło się do zepsucia polsko-sowieckich relacji. W związku z tym władze sowieckie uznały, że porozumienie z polskim rządem nie ma żadnej szczególnej wartości

– stwierdził Sidorczik, ale ani słowem nie wspomniał o zbrodni katyńskiej, tak istotnym elemencie całej sprawy.

Wszystkie to w reakcji na słowa Trumpa, który w Warszawie wspomniał o Polakach jako ofiarach Niemiec i ZSRS…

(14910)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę