Rosjanie przedstawią ,,sensacyjne” dowody w sprawie Katynia. Okazuje się, że to nie oni mordowali

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Podczas konferencji ,,Rosja – Polska kluczowe momenty w historii” 14 kwietnia mają zostać zaprezentowane dokumenty dotyczące zbrodni katyńskiej. Według organizatorów rzucą nowe światło na zbrodnię katyńską.

Po rosyjskich rewelacjach takich jak, że to Polska odpowiada za wybuch II wojny światowej, czy ostatnich enuncjacjach na temat Żołnierzy Wyklętych (krytyka ich święta wspieranego przez polski rząd), Rosjanie zamierzają w inny sposób przedstawić zbrodnię katyńską, gdzie na mocy rozkazu podpisanego przez Ławrientija Berię wymordowano co najmniej 21 768 obywateli Polski, w tym ponad 10 tys. oficerów wojska i policji.

Na stronie Wirtualnej Polski cytowana jest wypowiedź Siergieja Strygina, publicysty od lat zaprzeczającego odpowiedzialności Stalina za mord w Katyniu.

– Podczas konferencji w Smoleńsku 14 kwietnia poruszony ma też zostać tak zwany wątek ukraiński. W rozstrzeliwaniu polskich oficerów brali udział Ukraińcy. Niemcy specjalnie ich zaangażowali, żeby wbić klin, nie tylko pomiędzy Polaków i Rosjan, ale także Ukraińców. Etniczni Ukraińcy brali udział w zamordowaniu części polskich oficerów. Oni naciskali na spust.

Konferencja odbędzie się 14 kwietnia w filii Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Transportu Kolejowego, który jest uczelnią państwową.

Warto przypomnieć, że dopiero w 1990 władze ZSRS oficjalnie wzięły odpowiedzialność za zbrodnię. 13 kwietnia 1990 roku podczas wizyty prezydenta RP Wojciecha Jaruzelskiego w Moskwie, Michaił Gorbaczow przekazał pochodzące z sowieckich archiwów dokumenty dotyczące zbrodni katyńskiej, po raz pierwszy oficjalnie przyznając, że zbrodni dokonało NKWD. Tego samego dnia w oświadczeniu państwowej agencji TASS oznajmiono, że bezpośrednią odpowiedzialność za zbrodnię katyńską ponoszą Beria, Mierkułow i ich pomocnicy. W komunikacie tym, zatwierdzonym tajną uchwałą Biura Politycznego KC KPZR z 7 kwietnia 1990 roku, padło stwierdzenie: Strona sowiecka, wyrażając ubolewanie w związku z tragedią katyńską, oświadcza, że jest ona jedną z ciężkich zbrodni stalinizmu.

(50335)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.