Portal informacyjno-historyczny

Rolnicy mówią: Dość! „Obecna polityka rolna nie jest przyjazna dla Polskiej Wsi”

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Obecna polityka rolna nie jest przyjazna dla Polskiej Wsi i stawia pod dużym znakiem zapytania czy kierunki z kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości nie zboczyły na tory dawnego PSL a PIS nie wszedł w buty PSL – alarmuje Związek Zawodowy Rolników Rzeczypospolitej SOLIDARNI.

Szanowni Rolnicy i Związkowcy

Ze względu na łamanie praw rolników i nie tylko rolników ale i pracowników ARiMR powiązanych z prawidłowym funkcjonowaniem rolnictwa jako najważniejszej gałęzi gospodarki Państwa podjąłem decyzję o zgłoszeniu protestu na dzień 22.09.2018 w Warszawie.
Sytuacja szacowania szkód związanych z Suszą w naszym kraju przechodzi najszczersze wyobrażenia propagandy stosowania pomocy dla sektora rolnego. Należy w tym miejscu podkreślić że od wielu lat wszystkie partie mają świadomość wadliwości systemu IUNG który nie obejmuje całego obszaru kraju. Niestety siana propaganda przez resort rolnictwa wprowadza opinię publiczną w błąd a ceny nawozów i pasz w ostatnim czasie skoczyły diametralnie co przełoży się na wzrost produkcji a w efekcie końcowym na ceny żywności dla konsumentów.

Szanowni Państwo kłamstwa wygłaszane w mediach nie mówią o kwestii istotnej że rolnicy na których to obszarach IUNG nie stwierdził suszy nie otrzymają protokołów a wiec podstawy prawnej do wystąpienia o pomoc a i zarówno umorzenie czynszów z KOWR czy pomoc z kredytów klęskowych. Nie otrzymają wsparcia hodowcy drobiu, bydła mlecznego , mięsnego etc oraz producenci okopowych w tym ziemniaka i buraka ale i wielu producentów produkcji roślinnej

Wystąpienie przez Związek o klęskę żywiołową pozostaje bez echa jak i zarówno wnioski o wyłączenie programów rolno środowiskowych ekologicznych i klimatycznych do Ministra i Prezes ARiMR. Pozostawiono rolników z problemem kontraktów i nie możliwości się z nich wywiązania za co będą zmuszeni płacić kary.

W tym miejscu należy podkreślić że wielu rolników nie otrzymało też odszkodowań za wybite zwierzęta w związku z ASF a Ci co ucierpieli i postanowili nadal hodować inwestując w ogrodzenia w ramach bioasekuracji nie otrzymali zwrotu w ramach ARiMR do dziś. Celowo im blokuje się wypłatę środków szukając wszelkich metod aby odrzucić wniosek co uważamy za dywersję w branżę trzody chlewnej. Sadowników robi się w banbuko ogłaszając pomoc za pomocą Orelen Polska gdzie sprzedaje Orlen 1 jabłko za 1zł 20 gr. A soki po 250 ml za 7 zł najtaniej w promocji przy zakupie 2 butelek. Powstaje pytanie kto to kupi. Nie mówiąc już o największej hoddogarni jaką jest Orlen który kupuje parówki od Chińskiego Animexu Morliny zamiast pomagać Polskim producentom trzody

Dnia 13 .09.2018 przekazałem osobiście do rąk własnych asystentowi Pana Ardanowskiego pismo w sprawie pilnego spotkania i podjęcia negocjacji do środy przed protestem i uzgodnienia form zmiany pomocowych tak aby wszyscy otrzymali pomoc. Nie można się zgodzić na dyskryminację rolników i dzielenie na lepszych i gorszych. Pora na zmiany rzeczywiste dla rolników i działalności okołorolniczej

Pan Asystent Hubert otrzymał osobiście pismo jak i Pan Karol Krajewski dyrektor gabinetu politycznego Ministra z prośbą o pilne spotkanie przed protestem. Pan Hubert zadzwonił osobiście do mnie informując że Minister wyraża wolę spotkania

Jeśli nie dojdzie do spotkania i rozmów przy stole a znów zostaniemy potraktowani z buta to dnia 22.09.2018 roku wyjdziemy na ulicę i mam nadzieje że wszystkie branże zaczną się wzajemnie wspierać.

Obecna polityka rolna nie jest przyjazna dla Polskiej Wsi i stawia pod dużym znakiem zapytania czy kierunki z kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości nie zboczyły na tory dawnego PSL a PIS nie wszedł w buty PSL.

Jeśli do spotkania nie dojdzie i nie zawrzemy porozumienia które da podstawę zawieszenia protestu wyznaczonego na dzień 22.09.2018 w uzgodnieniu z wszystkimi uczestnikami spotkania to protest nie zostanie wstrzymany i zapraszam wszystkie branże w imieniu Związku Solidarni do udziału w proteście w obronie Polskich gospodarstw rodzinnych i Polskiego rolnictwa.

Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Związku Zawodowego Rolników Rzeczypospolitej SOLIDARNI Marcin Bustowski
kontakt 792434657

 

(312)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę