Rodzina Bolesława Bieruta pracuje w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

w III RP


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sprawa zamieszania wokół napisów na nagrobku przypomniała opinii publicznej o Bolesławie Bierucie. Spór wokół jego osoby miał podłoże jedynie historyczne, ale warto pamiętać, że w Ministerstwie Spraw Zagranicznych zatrudnione są osoby z nim związane.

W dyplomacji jest zatrudnionych wielu krewnych i potomków Bieruta. Swoje funkcje zachowują do dzisiaj.

Na najwyższe zaufanie ministra Radosława Sikorskiego zasłużyła sobie Grażyna Bernatowicz-Bierut, którą uczynił on swoim zastępcą, a później ambasadorem w Pradze

– informowała Gazeta Polska Codziennie.

To jeden z naszych najlepszych dyplomatów. Strata dla centrali jest zyskiem dla Pragi

– mówił sam Sikorski.

fot. praga.msz.gov.pl
fot. praga.msz.gov.pl

W przeszłości Bernatowicz-Bierut była działaczką Związku Młodzieży Socjalistycznej, delegatem Ogólnopolskiego Komitetu Pokoju (organizacja działaczy Kominternu). Bolesław Bierut był stryjem jej męża. Według informacji na stronie, Bernatowicz-Bierut dalej pełni rolę Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Czeskiej.

Jej mąż Roman Marek Bernatowicz-Bierut, to dziennikarz, który w stanie wojennym pracował w dzienniku „Rzeczpospolita”. Później pracował też dla agencji Interpress i jako korespondent w Sztokholmie

– czytamy.

Syn Bernatowicz-Bierut – Maciej został mianowany przez ministra I sekretarzem ambasady RP w Madrycie i rzecznikiem prasowym placówki. Dzisiaj przy jego nazwisku figurują następujące funkcje: Radca – Kierownik Referatu ds. Ekonomicznych, Rzecznik Prasowy

W strukturach MSZ-u zatrudnienie znalazł nieślubny syn Bieruta i Wandy Fornalskiej – Maciej Górski (w rządach SLD-PSL był wiceministrem obrony narodowej). Jego syn Michał pracował jako konsul w Mediolanie, a Marcin jako dyplomata w Norwegii, a potem w wydziale konsularnym.

Warto przypomnieć, że krewnym Macieja Górskiego jest dyplomata Adam Kobieracki, który pełni w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie funkcję dyrektorską. To jego w marcu br. wyznaczono do kierowania misją OBWE na Ukrainie. Próbowaliśmy porozmawiać z Kobierackim

– informuje Gazeta Polska Codziennie.

źródło: Gazeta Polska Codziennie

(16316)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

6 komentarzy

  1. Chciałam tylko zwrócić uwagę, iż Maciej Górski synem raczej Wandy Górskiej niźli Fornalskiej był.

  2. To ja nic nie rozumiem to w końcu w jakim ja państwie żyję to po co walczyłem z komuną w 70tych i 80tych latach żeby oni sobie żyli w dobrobycie. To ja się wypisuje z tego ģówna.

  3. Ten co tak wypisuje że krewni Bieruta pracują to tu to tam to czysty obłęd tego piszącego . Ma obsesje ma punkcie Komuny której nigdy nie było . Choroba nienawiści jest ponadczasowa u niego . Co mnie może obchodzić czy to krewny Bieruta czy Wałęsy lub kogoś innego , ważne jaki ten człowiek jest . Ślepa nienawiść prowadzi do zbrodni .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.