Renate Künast Renate Künast

Polityk partii Zielonych oburzona na postępowanie policji po ataku w Niemczech

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Przedstawicielka niemieckiej partii Zieloni Renate Künast oburzyła się na zachowanie policji po tym, jak 17-letni uchodźca zaatakował siekierą pasażerów pociągu. Uważa, że Afgańczyk nie powinien zostać zastrzelony.

Künast zapytała na Twitterze, dlaczego napastnik nie został postrzelony w taki sposób, aby nie był zdolny do dalszych ataków i mógł być zatrzymany przez policję.

renate

Jej komentarz wywołał burzę. Internauci zarzucili jej brak wrażliwości na tragedię ofiar (trzy osoby ciężko ranne, jedna lekko, kilkunastu pasażerów w szoku). Czytelnicy pisali, że polityk starała się uczynić ze sprawcy ofiarę.

Na słowa Künast zareagowała policja. Przedstawiciel PolizeiOberbayernSüd na oficjalnym koncie napisał, że jej komentarz jest niestosowny. Przedstawiciel związku zawodowego policjantów uważa z kolei, że polityki „mądrzy się”. Policja prowadzi wewnętrzne śledztwo, które ma na celu ustalić, czy funkcjonariusze postąpili właściwie.

Joachim Herrmann (CSU) wyjaśnił, że Afgańczyk został zastrzelony, ponieważ sam zaatakował policję. Funkconariusze nie wiedzili, czy nie planuje dalszych ataków i nie mieli świadomości, jak wielu psażerów padło jego ofiarą. Jego zdaniem, policja postąpiła właściwie, zapobiegając kolejnym atakom.

(3413)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. Pani Renate Kunast proszę przejść się samej w porze wieczornej po ulicy w dzielnicach, gdzie mieszkają uchodźcy, wtedy zobaczymy kto panią będzie bronił

  2. Ona ma pewnie jakieś chore fantazje do zrealizowania. Niech jedzie się wyluzować do jakiegoś ośrodka dla uchodźców. Tam jej zrobią porządek w głowie. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.