Rekordowa liczba noworodków umiera, niektóre dzieci rodzą się z ciężkimi wadami genetycznymi. Brytyjczycy zszokowani statystykami muzułmańskiej społeczności w jednej z dzielnic Londynu [WIDEO+18]

w historia islamu/Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ten temat w Wielkiej Brytanii od lat wywołuje kontrowersje. Teraz okazuje się, że dopuszczenie do takich małżeństw przyczynia się do drastycznego wzrostu śmiertelności wśród noworodków. Dochodzi również do narodzin dzieci z poważnymi wadami genetycznymi. Uwaga: poniżej znajduje się wideo, które zawiera zdjęcia nieprzeznaczone dla osób wrażliwych.

Brytyjczycy są wstrząśnięci informacjami z gminy Redbridge. Okazuje się, że co piąty noworodek umiera z powodu zbytniego pokrewieństwa rodziców. W latach 2008-2016 aż 19 procent wszystkich zgonów dzieci w północno-wschodnim Londynie było spowodowane zbyt bliskimi więzami krwi taty i mamy.

Takie małżeństwa są w Wielkiej Brytanii jednak legalne. Mowa o pokrewieństwie na poziomie kuzynostwa w drugiej linii lub dalszym. Ten temat od długiego czasu budzi jednak kontrowersje i pojawiają się głosy o potrzebie zaostrzenia prawa. Dane z Redbridge tylko potwierdzają potrzebę zmian.

Warto zauważyć, że wielki wpływ na statystyki akurat z Redbridge ma muzułmańska mniejszość pakistańska zamieszkująca tę dzielnicę. Ekspert Alan Bittles w rozmowie z BBC zauważył, że na imigrantów żadne zakazy nie podziałają i nadal będą oni zawierali małżeństwa między bliskimi krewnymi.

To taka tradycja. Robią to od lat i powiedzenie im, żeby przestali, nic nie da

– stwierdził Bittles.

Brytyjczycy chcą jednak zrobić coś z tym problemem. Pierwszym krokiem do poprawy sytuacji mają być nie zakazy, a edukacja.

Poniższy materiał opisuje wady genetyczne wśród muzułmanów m.in. wynikające ze związków kazirodczych. Uwaga: niektóre ujęcia nie są przeznaczone dla osób poniżej 18 roku życia.

Kraje muzułmańskie przodują w liczbie dzieci z ciężkimi wadami genetycznymi. Powód? Popularność małżeństw między kuzynami pierwszego stopnia w islamskim świecie, posty w czasie ciąży i brak witaminy D przez noszenie burek

(9834)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.