To rekordowa kara dla imigranta na Węgrzech – winny płakał, gdy ogłaszano wyrok. Pod salą zgromadzili się jego obrońcy [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

To najwyższy wymiar kary orzeczony przez węgierski sąd w związku z kryzysem migracyjnym – 40-letni Syryjczyk Ahmed Hamed został skazany na 10 lat przez węgierski sąd za nielegalne przedostania się na Węgry i akty przemocy wobec policji.

Wykazano, że rzucał w policję kamieniami, co zgodnie z obowiązującym prawem jest aktem terroru. Nawoływał przez megafon do forsowania granicy serbsko-węgierskiej.

Mężczyzna nie przyznał się do ,,terroryzmu”. Takie orzecznictwo krytykuje Amnesty International – organizacja uznaje dowody zgromadzone przeciwko Syryjczykowi za niejednoznaczne. Przed salą sądową protestowali przeciwnicy surowej kary dla mężczyzny.

Hamed, urodzony w Syrii, ostatnio przebywał na Cyprze. Dołączył do swoich krewnych, aby pomóc im przedostać się do Europy Zachodniej.

(20058)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.