Za przeróbkę zdjęcia z piłkarzami kadry do sądu. „Marzy im się nowa Noc Kryształowa”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Młodzież Wszechpolska pogratulowała piłkarzom reprezentacji Polski zwycięstwa z użyciem grafiki. Jednak jak informują media, za sprawą interwencji PZPN i sponsora, grafika ona zostać usunięta, a MW jest straszona krokami prawnymi. Dlaczego?

PZPN podał: „Sprawą zajęli się już prawnicy Polskiego Związku Piłki Nożnej”. Poszło o zdjęcie reklamowe piłkarzy z dodanym przez Młodzież Wszechpolską napisem „wszyscy inni, wszyscy biali” („All different, all white”),. Dodatkowo w odróżnieniu od oryginału, Kamil Grosicki miał na ramieniu biało-czerwoną opaskę. Dostrzegł to Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Za sprawą PZPN, jak i Vistuli grafika zniknęła.

Oto grafika, która musiała zostać usunięta:

mw2

Jak informują Wirtualne Media, Vistula i PZPN pozwą Młodzież Wszechpolską za przeróbkę reklamy.

– Publikacje te są całkowicie sprzeczne z polityką Spółki. Spółka sprzeciwia się tego typu działaniom i podjęła odpowiednie kroki prawne w przedmiotowej sprawie

– oświadczyła Vistula.

Media nazywają grafikę rasistowską. Gazeta Wyborcza pisze:

Można się domyślać, że rasistowskie hasło było komentarzem do składu drużyny Szwajcarii, w której gra wielu imigrantów. Grafika stoi w sprzeczności z ideami, które promuje UEFA podczas Euro 2016. Podczas turnieju trwa kolejna odsłona akcji „Nie dla rasizmu. […] Pod zdjęciem pojawiło się kilka, równie oburzających komentarzy. „CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!”, „Francuzi i Niemcy tego komfortu nie mają, grają u nich obcokrajowcy”, „Brawo, Polska i Polacy!”,  „Anglia kolorowo i wesoło” – brzmi część z nich.

Oto w jaki sposób faszyzująca organizacja cieszy się z awansu polskiej drużyny do ćwierćfinału ME. Było już hasło „Polska tylko dla Polaków”, teraz jest podkreślanie białej rasy piłkarzy. Co roi się w głowach tej młodzieży? Badania czystości rasowej? Getto ławkowe? Nowa Noc Kryształowa, a może obozy dla „nieczystych rasowo”

– to komentarz Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

(3192)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.