Portal informacyjno-historyczny

To pytanie polskiego dziennikarza do UE o sytuację w Holandii podbiło sieć. A tymczasem tam stan wyjątkowy i dantejskie sceny… [WIDEO]

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Trwa dyplomatyczna wojna na linii Turcja – Holandia. Władze tego drugiego kraju zabroniły na wjazd szefowi dyplomacji kraju znad Bosforu Mevlutowi Cavusoglu. Po tym, jak na miejscu pojawiła się turecka minister do spraw rodziny, została natychmiast wydalona.

Cavusoglu chciał wziąć udział w wiecu w Rotterdamie, aby przekonywać lokalną społeczność turecką do poparcia Erdoğana. Jednak Holendrzy zatrzymali go na na granicy. Turcy mieszkający w Holandii postanowili wyrazić swój sprzeciw przed konsulatem w Rotterdamie.

Holendrzy na razie się nie ugięli – minister ds. rodziny została zatrzymana przed ambasadą, a następnie wydalona z kraju.

W Rotterdamie trwają zamieszki, a niektóre nagrania obiegają sieć (wideo poniżej).

Na Twitterze Polacy pytają przedstawicieli Unii Europejskiej, co z holenderską demokracją. Szczególnie internautom spodobało się pytanie dziennikarza TVP Michała Rachonia.

(27409)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości ze świata

Idź na górę