Portal informacyjno-historyczny

Przywódcy dwóch krajów grozili sobie palcami na najwyższych szczeblach. On postawił na konkretne działanie. Jego zakaz obiegł cały świat [FOTO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Turecki hotelarz odpowiedział na swój sposób na konflikt dyplomatyczny pomiędzy jego krajem a Holandią i Niemcami. Uznał, że w tej sytuacji nie będzie przyjmował gości z tych krajów. O jego hotelu zrobiło się głośno na świcie.

Sprawa hotelarza ze wschodniej Turcji nabrała wielkiego rozgłosu w internecie. Zdjęcie plakatów powieszonych w oknach obiegło świat.

Obywatele Holandii i Niemiec nie będą przyjmowani

– tak po angielsku i turecku oświadczył na sporych banerach właściciel hotelu. Ponadto zdjął znad drzwi niemiecką flagę.

Manifest hotelarza był odpowiedzią na napięcie na linii turecko-holenderskiej. W marcu 2017 roku do Rotterdamu wybierał się szef tureckiej dyplomacji Mevlutem Cavusoglu. Najpierw burmistrz miasta odwołał turecki wiec, na którym miał pojawić się polityk znad Bosforu, a potem, gdy ten oświadczył, że i tak przyleci, premier Holandii Mark Rutte zakazał lądowania samolotu z Turkiem na pokładzie.

To wywołało lawinę dymplomatycznych przepychanek. Turcy zamknęli ambasadę Holandii w Ankarze i konsulat w Stambule. Władze Turcji ,,poprosiły” też, by ambasador Holandii nie wracał przez jakiś czas z urlopu.

Holendrzy nie pozostawali dłużni. Odesłali do Niemiec turecką minister ds. rodziny i polityki społecznej Fatmy Betul Sayan, a policja rozpędziła demonstrację poparcia dla prezydenta Recepa Erdogana.

Przywódca Turcji po kilku dniach zażądał nałożenia sankcji na Holandię. Holendrzy odpowiedzieli słowami o deeskalacji konfliktu, do której Turcy ich zdaniem nie chcą przyłożyć. Ostatecznie konflikt trochę załagodzono, ale stosunku turecko-holenderskie i Turcji z Unią Europejską pozostały napięte.

(203)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę