Prześladowanie chrześcijan nie tylko w krajach muzułmańskich. Konsekwentnie przemilczane przez media

w Recenzje/Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Prześladowania chrześcijan na całym świecie to nie tylko rzeczywistość w krajach arabskich, ale także realia krajów komunistycznych, hinduistycznych i buddaistycznych. Kwestia cierpień chrześcijan jest konsekwentnie przemilczana przez media, a wzmianki o zbrodniach buddystów czy hinduistów dokonywanych na chrześcijanach spotykają się z histerycznymi reakcjami politycznie poprawnej lewicy.

By przełamać politycznie poprawną zmowę milczenia wokół cierpień chrześcijan, należy korzystać z nielicznych wydawnictw opisujących współczesne prześladowania na tle religijnym. W wydanej przez wydawnictwo Rebis pracy „Czarna księga prześladowań chrześcijan w świecie” znajduje się kilkadziesiąt artykułów i analiz opisujących prześladowania, jakich ofiarą stają się chrześcijanie na całym świecie.

W Chinach pomimo pewnej liberalizacji nie ma pełnej wolności praktyk religijnych, a duchowni dalej są aresztowani. W Chińskiej Republice Ludowej działa nielegalnie Kościół katolicki wierny papieżowi i legalny podporządkowany partii. Katolicy z racji na związki z Watykanem są najbardziej prześladowani.

W komunistycznej Korei Północnej 70.000 chrześcijan jest w obozach koncentracyjnych. Tyrania Kimów zakazała istnienia jakiejkolwiek religii prócz oddawania czci przywódcy. Za praktyki religijne i posiadanie Biblii chrześcijanie są zabijani lub trafiają do obozów koncentracyjnych. Rodziny ukaranych przypisywane są do klasy wrogów, i pozbawiane możliwości edukacji, zatrudnienia, leczenia i dostępu do żywności. Rodzice ukrywają swoją wiarę przed dziećmi.

W Wietnamie rządzonym dalej przez komunistów od pół wieku chrześcijanie są zwalczani przez władze. Komuniści konfiskują majątki, wtrącają do wiezień, napadają na zgromadzenia modlitewne i niszczą miejsca kultu. „Kto występuje przeciw reżimowi, naraża nie tylko własną przyszłość, ale także przyszłość swoich rodziców, małżonka i dzieci. Wszyscy tracą dostęp do pracy, szkoły i publicznej opieki zdrowotnej”. Codziennością jest cenzura, bak wolności słowa i przemoc ze strony milicji.

Nienawiść do chrześcijaństwa jest też codziennością w Indiach. Niezwykle wpływowe hinduistyczne organizacje szowinistów, w czasie pogromów chrześcijan, napadają i niszczą chrześcijańskie kościoły, szkoły, domy i sklepy należące do chrześcijan. Zdarzają się nawet morderstwa i profanacje zwłok.

Czarna_ksiegaNa Sri Lance pogromy chrześcijan, ale też i muzułmanów, są organizowane przez buddystów. Buddyzm stał się immanentną częścią ideologii szowinistycznej. Władze zapewniają szowinistom bezkarność.

Na kartach „Czarnej księgi prześladowań chrześcijan w świecie” opisane są też prześladowania i w innych krajach: Rosji (Rosja uznała za oficjalne religie tylko: prawosławie, judaizm, islam i buddyzm. Katolicyzm nie został uznany za oficjalną religie choć jest liczebniejszy od judaizmu), Izraelu (który dokonuje rasistowskich zbrodni na Palestyńczykach, w tym i palestyńskich chrześcijanach), krajach Afryki, postsowieckich, Ameryki Południowej i Środkowej (gdzie sprawcami zbrodni są najczęściej masoni, mafie, komunistyczne partyzancki, i latyfundyści).

Nie możemy też zapominać o dyskryminacji i marginalizacji w chrześcijan w krajach zachodniej Europy i Północnej Ameryki, gdzie terror politycznej poprawności wprowadził swoisty apartheid w którym role czarnej dyskryminowanej większości odgrywają chrześcijanie.

Jan Bodakowski

(918)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.