Portal informacyjno-historyczny

,,Przeraża mnie publiczność”. Tak Kayah mówiła z pogardą o Jarocinie. Wolała Festiwal Piosenki Radzieckiej. Do dziś zachował się ten niezapomniany występ [WIDEO]

w Polska Ludowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Kayah zrezygnowała z występu w Opolu. Tymczasem warto przypomnieć, że nie odmówiła ma propozycję zaśpiewania na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Opowiada o tym w wywiadzie w 1988 r., w którym mówi z lekceważeniem o Jarocinie, gdzie zbierała się młodzież, kontestująca PRL-owską rzeczywistość.

W opublikowanym przez dziennikarza Do Rzeczy Marcina Makowskiego archiwalnym wywiadzie Kayah Szczot mówi, że nie miała wątpliwości, że do Jarocina nie pojedzie.

– Nigdy bym nie chciała wystąpić w Jarocinie i nigdy nie będę chciała. Mnie nie interesuje to miejsce, przerażają warunki, przeraża publiczność. Zresztą myślę, że z wzajemnością, bowiem nie sądzę, żeby jarocińska publiczność zainteresowała się nasza muzyka

– mówiła w poniższym wywiadzie:

źródło: Marcin Makowski / Magazyn Muzyczny 1988 wrzesień (9/355)

Przed występem na festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze trochę się buntowała, ale nie ukrywała, że dzięki temu zyskuje niepowtarzalną szansę na trasę koncertową po Związku Sowieckim. Do dziś zachowało się nagranie z tamtego pamiętnego występu, który umacniał nierozerwalną przyjaźń i współpracę ze Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich.

(8399)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę