Prokuratura wypowiedziała wojnę szkalującym papieża. Na celowniku: użytkownicy Facebooka

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Prokuratura Rejonowa Warszawa–Mokotów rozpoczęła walkę z tym, co od dłuższego można zaobserwować na Facebooku. Administracja portalu nie reagowała na liczne przypadki szkalowania papieża Jana Pawła II, teraz zajmą się tym organy ścigania.

Organizowano np. wydarzenie – mistrzostwa w szkalowaniu papieża. Odbywały się one w rocznicę śmierci Jana Pawła II – 2 kwietnia 21:37. – Przewidziano nagrody rzeczowe oraz nagrody pocieszenia dla osób spoza podium – piali organizatorzy. Regularnie pojawiały się karykatury, szydercze memy tworzone lewicowych hejterów.

W październiku sprawa trafiła do prokuratury. W zawiadomieniu czytaliśmy:

Niedopuszczalne jest, by młodzież organizowała konkursy polegające na wymyślaniu najbardziej szkalującej grafiki nt. Ojca Świętego. Na szczęście nasz papież, Jan Paweł II jest święty i chroni go kodeks karny, ponieważ jest przedmiotem czci religijnej. Osobom, które znieważają Jana Pawła II grozi do 2 lat więzienia

Strona zniknęła już z Facebooka, ale nie za sprawą administracji, ale samych organizatorów, którzy przestraszyli się konsekwencji prawnych.

(1849)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Na szczęście prokuratura, sądy i państwo ch*ja mogą, bo szkalowanie tego pedofila i zbrodniarza Jana Pawła II który gwałcił małe dzieci jest legalne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.