Prof. Kieżun: Traktat lizboński wprowadzony nielegalnie. Zgodnie z nowym projektem niemieckim staniemy się landem, tracąc niepodległość polityczną

w III RP/Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

witold-kiezunProfesor Witold Kieżun w nagraniu poniżej [wideo] mówi o podległości ekonomicznej i politycznej Polski. Wspomina, że traktat nicejski dawał Polsce miejsce wśród sześciu najpoważniejszych krajów Unii Europejskiej, jeśli chodzi o siłę decyzyjną. Ale po wejściu w życie traktatu lizbońskiego to się zmieniło. Witold Kieżun uważa, że został on wprowadzony nielegalnie, ponieważ zmienia na niekorzyść sytuację Polski, a to wymagałoby referendum. – To były decyzje Sejmu, podpisane przez Prezydenta – przypomina. Kieżun podkreśla, że Traktat został zaprojektowany przez Niemcy.

Profesor Kieżun mówi: – Przeprowadziliśmy analizę siły decyzyjnej metodą teorii gier. Okazuje się, że siła decyzyjna w Traktacie Lizbońskim dla Niemców to 100 procent, Francja już tylko 74 procent siły decyzyjnej. A my, którzy mieliśmy 17 na 19 głosów, nasza siła decyzyjna to 51 procent. W związku z tym Polska stała się krajem peryferyjnym o minimalnym znaczeniu politycznym.

flaga-polska-unia

[quote]Ale co się dzieje dalej? Ostatnio miałem przykrą świadomość przeczytania nowego projektu niemieckiego Unii Europejskiej. To federacja. W federacji my oczywiście schodzimy do roli landu i koniec jest z naszą niepodległością polityczną.[/quote]

Nie zgadzamy się absolutnie na federację. My chcemy zachować swoją niepodległość polityczną i musimy zrobić wszystko, aby odbudować naszą niepodległość ekonomiczną.

(87)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.