Profesor Paweł Wieczorkiewicz o historii fasadowej dla „idiotów, którzy wierzą w to, co widzą w TV. I o tej prawdziwej…

w Mocne słowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Historyk, który mówi krytycznie o tak zwanej spiskowej teorii dziejów, jest historykiem niepoważnym, hołdującym historii dla idiotów lub prostaczków, którzy wierzą w to, co widzą w telewizji i czytają w gazetach.

Jest bowiem historia prawdziwa i historia medialna, fasadowa. Ta prawdziwa w dużej mierze toczy się za kulisami. A za nimi działają przede wszystkim tajne służby.

prof. Paweł Wieczorkiewicz

23 marca 2009 r. w Warszawie zmarł prof. Paweł Wieczorkiewicz, historyk, naukowiec Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Jego zainteresowania badawcze skupiały się wokół historii ZSRS, historii wojskowości oraz najnowszych dziejów Polski. Był autorem i współautorem wielu książek, m.in. „Historia polityczna Polski 1935-1945”, „Historia wojen morskich”, „Łańcuch śmierci: czystka w Armii Czerwonej 1937-1939”, „100 postaci, które tworzyły historię Polski”. Naukowiec przyznawał, że nie pogodził się ze stratą przez Polskę Lwowa i Wilna. Powstanie Warszawskie – z powodu liczby ofiar – uważał natomiast za zbrodnię, za którą dowódcy AK powinni ponieść karę.

źródło: IPN

Przypominamy kilka najbardziej ciekawych teorii prof. Wieczorkiewicza:

Prof. Wieczorkiewicz i jak Polska mogła wygrać II wojnę światową. Czy taki scenariusz byłby możliwy? [wideo]

Prof. Wieczorkiewicz o wspieraniu III Rzeszy przez finansjerę USA, brytyjską i żydowską. „Wojna będzie korzystna. Zmusi Żydów do emigracji do Izraela”

Dlaczego Sowieci uderzyli na Węgry, a nie na Polskę. Paweł Wieczorkiewicz mówi, jak było

Jak nie powstał Związek Sowieckich Republik Wszecheuropy. Prof. Wieczorkiewicz o tym, ile było „cudu w Cudzie”, kto był architektem zwycięstwa z bolszewikami i o tym, jak Sowieci bali się Polaków jeszcze 60 lat później

Heroiczna obrona Westerplatte – jaka jest prawda o pięknej historii. Ciekawa dyskusja Rafała Ziemkiewicza i prof. Pawła Wieczorkiewicza [wideo]

Kulisy spisku, czyli krwawa walka o schedę po Józefie Stalinie. Paweł Wieczorkiewicz przypomina nieznane fakty

Wywiad, który na publikację czekał dwa lata. Profesor Wieczorkiewicz o AK, Andersie, Sikorskim, PRL i transformacji ustrojowej. A także o obecnej agenturze

(3491)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.