Portal informacyjno-historyczny

Prof. Piotr Balcerowicz: Unia Europejska powinna nałożyć karę na Polskę za antyimigrancką retorykę nowego rządu

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Tego typu postawy Polaków, którzy ksenofobizm antysemicki zastąpili antyislamskim, kończą się holokaustem (…) Unia Europejska za antyimigrancką retorykę nowego rządu polskiego powinna nałożyć na na Polskę sankcje jak na Austrię kiedyś za czasów Haidera (…) Islam nie ma nic wspólnego z terrorem. Multikulti się sprawdza.

prof. Piotr Balcerowicz

polski orientalista, filozof, kulturoznawca, profesor Uniwersytetu Warszawskiego i założyciel stowarzyszenia Edukacja dla Pokoju.

Swego czasu zasłynął wypowiedzeniem następującej opinii:

Przyznam, że pojęcie patriotyzmu jest mi obce. Myślę, że we współczesnym świecie jest ono bezwartościowe. Co więcej, uważam je za szkodliwe, bo granica między patriotyzmem a nacjonalizmem jest niezwykle płynna. Wolałbym je zastąpić pojęciem „obywatelskości” lub „odpowiedzialności”. Myślę, że osoba, która odpowiedzialnie podchodzi do swojego miejsca w świecie może zdziałać dużo więcej niż ta, która mieni się patriotą.

piotr-balcerowicz

(275)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

6 komentarzy

    • moze ty muslimem jestes ze taki sie domagasz kary dla polaków jestem za antyimigracja fck msl chcesz do ich wez doswojego domu byle z dala od Polski

  1. Ale „prof.” Balcerowicz sam jest hipokrytą: otóż Solidarność to można mieć z rodzinami ofiar, ale nie z całą Francją! Postawa Piotra B. to czystej wody ekstremizm… i zachacza o imbecylizm. Solidarność z rodzinami ofiar nie ma nic wspólnego z …polityką imigrancką.
    „Unia Europejska za antyimigrancką retorykę nowego rządu polskiego powinna nałożyć na na Polskę sankcje” .. he? -chyba się coś szmaciarzowi pomyliło -od kiedy UE ma prawo narzucać politykę wewnętrzną danego kraju -a tym bardziej narzucać jakieś kary? Raczej UE powinna nałożyć karę na piotra -tffu/profesora szmatologii/ za pierdolenie farmazonów.

  2. Publiczne wyznanie ze obcy mu jest patriotyzm, a nawolywanie I dzialania na szkode rzadu I narodu polskiego to zdrada… A za zdrade polski powinien odpowiedziec przed sadem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę