Portal informacyjno-historyczny

Co próbuje się przeforsować w cieniu kłótni o aborcję…

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Temat aborcji budzi emocje nie od dziś i z góry można założyć, co powie każda ze stron sporu politycznego. Nie inaczej działo się ostatnio w Sejmie, w którym wrzało od emocji i oskarżeń. Warto jednak wiedzieć, na czym pracuje Sejm i urzędnicy z dala od kamer i rozgłosu.

Aktualnie forsowana jest kontrowersyjna umowa CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement – Kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa między Unią Europejską a Kanadą), która sprawi, że polski rynek zostanie zalany żywnością genetycznie modyfikowaną, a międzynarodowe korporacje będą mogły pozywać nasz kraj dzięki mechanizmowi ICS, tj. sądów o charakterze arbitrażowym.

CETA jest krytykowana przez samych Kanadyjczyków.

Najnowszy raport na temat CETA jednoznacznie stwierdza, że przyjęcie tej umowy w proponowanym brzmieniu będzie miało poważny negatywny wpływ na żywność i wszelkie powiązane z tym obszarem unormowania prawne. Raport „Bezpieczeństwo żywności, rolnictwo i współpraca regulacyjna według Kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej między Kanadą a Unią Europejską (CETA)” przygotowała organizacja The Council of Canadians

– informuje Forbes

Posłowie Kukiz’15 chcieli zorganizować sejmową debatę na ten temat. Ale marszałek Sejmu Marek Kuchciński nie wyraził zgody. Tymczasem umowa może wejść w życie przed jej formalną ratyfikacją przez parlament. Jej losy będą ważyć się podczas piątkowego spotkania ministrów Polski i Kanady.

Dodatkowo aktualnie trwają prace nad nową składką emerytalną – tzw. filar pracowniczy. Kwota opiewałaby na 1 procent naszego wynagrodzenia po stronie pracodawcy – maksymalna kwota mogłaby sięgnąć nawet 3 procent, jeśli zgodę wyraziłby pracownik.

źródło: Niewygodne.info.pl

(3569)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę