Portal informacyjno-historyczny

Próba zamachu na Angelę Merkel udaremniona

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Czeska policja zatrzymała uzbrojonego mężczyznę kierującego Mercedesem 4×4, który chciał dołączyć do kawalkady rządowych samochodów. W jednym z nich znajdowała się Angela Merkel, udająca się na wizytę w Pradze.

W samochodzie znaleziono pałkę, kanister z gazem łzawiącym, cementowe bloki oraz kajdanki. Funkcjonariusze otoczyli samochód i nakazali mężczyźnie w średnim wieku opuścić samochód. Obecnie przebywa on w areszcie.

– Podejrzany jest o usiłowanie popełnienia przestępstwa – w sczególności o usiłowanie użycia przemocy wobec głowy państwa

– powiedział Josef Bocan, rzecznik policji.

– Dzięki naszej profesjonalnej akcji głowa państwa nie jest w niebezpieczeństwie. Aktualnie prowadzimy dochodzenie w tej sprawie.

W Pradze Merkel spotkała się z premierem Bohuslavem Sobotką. Podczas podróży do Pragi kierowca jednego z samochodów odmówił podporządkowania się komunikatom ze strony służb i starał się dołączyć do kawalkady pojazdów.

Po wyjściu z pojazdu zagrożono mu, że zostanie wobec niego użyta broń, jeśli nie podporządkuje się rozkazom.

W Pradze Merkel zastała m.in. grupę demonstrantów z transparentami „Merkel zabija Europę”. Oprócz spotkania z Sobotką doszło do rozmów z prezydentem Milosem Zemanem.

— Prezydent powiedział, że jeśli Niemcy zaprosili nielegalnych imigrantów, to nie mogą poprzez kwoty uchodźców przerzucać odpowiedzialności na kraje, które ich nie zapraszały – relacjonował rzecznik czeskiego prezydenta Jiri Ovcacek.

(2352)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę