Portal informacyjno-historyczny

Prezydent Nigerii: Moja żona należy do mojej kuchni. Mina Merkel bezcenna [WIDEO]

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Podczas konferencji prasowej, w której uczestniczył prezydent Nigerii Muhammadu Buhari oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel, doszło do wydarzenia, które obiegło światowe media.

Buhari zareagował na pytanie dziennikarza na temat krytyki swojej prezydentury ze strony własnej żony. Powiedziała ona, że może nie poprzeć go przed kolejną kadencją, jeśli nie zmieni swojego postępowania jako głowa państwa.

Rozbawiło to Nigeryjczyka. Stwierdził, że nie wie, do jakiej partii należy jego żona, ale na pewno należne jej miejsce to kuchnia, pokój gościnny, cy każdy inny i nie ma wystarczającej wiedzy, by wypowiadać się o polityce. Kamery nie pokazały, jak Merkel rzuca zaskoczone spojrzenie na głowę państwa.

Obecnie Nigeria przeżywa problemy ze względu na niskie ceny ropy naftowej na rynkach światowych. Prezydent natomiast w miarę skutecznie walczy z Boko Haram.

Merkel rozmawiała z Nigeryjczykiem na temat repatriacji imigrantów, którzy przebywają w granicach Unii Europejskiej. Podkreśliła, że uwagę państw zaprzątają ludzie uciekający przed wojną, a nie szukający lepszych warunków ekonomicznych. Zobowiązała się pomóc Nigerii w edukacji i szkoleniach młodych ludzi, aby ci nie chcieli uciekać ze swojego kraju, tylko szukali odpowiedniej pracy na miejscu.

(4450)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę