Portal informacyjno-historyczny

Prasa alarmuje: Polska może stracić miliardy z Unii. Powód? Czeski polityk, broniąc Polski, bezlitośnie obnażył absurd unijnych ataków [WIDEO]

w Wiadomości z Polski/Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak czytamy na łamach ,,Rzeczpospolitej”, Polska ,,może stracić w przyszłości miliardy euro unijnych funduszy za łamanie praworządności”.

Gazeta powołuje się na informacje ze źródeł dyplomatycznych, które mówią o pomyśle ,,powiązania wypłaty funduszy z unijnej polityki spójności z warunkiem przestrzegania praworządności”.

Według scenariusza opisanego przez naszego dobrze poinformowanego rozmówcę można by tam było zapisać, że brak praworządności, na potrzeby wypłaty unijnych funduszy, stwierdza Rada UE (ministrowie państw UE) w głosowaniu większościowym na podstawie np. raportu Komisji Weneckiej

pisze ,,Rz”, twierdząc, że w ten sposób uniknięto by skomplikowaną i właściwie niemożliwą do zastosowania dziś procedurę z artykułu 7 unijnego traktatu.

Czym jest praworządność, o którą toczy się gra? Jiří Payne, czeski polityk i poseł do Europarlamentu podczas niedawnej debaty zabrał głos w obronie Polski. Jak widać na jego słowa unijni notable pozostali głusi:

(6131)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę