Portal informacyjno-historyczny

Powstańcze wspomnienia. Ciekawe świadectwo najważniejszego wydarzenia dla tamtego pokolenia

w Recenzje/Ważne książki

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Przypadająca w tym roku 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego stała się okazją do ukazania się licznych publikacji o tamtych dniach. Na tle tych wydawnictw wybija się osobista relacja powstańczej łączniczki i kurierki Komendy Głównej AK, Janiny Köszeghy, pseudonim „Bronka”, dwudziestoletniej wówczas warszawianki, dwukrotnie rannej w czasie walk.

Te wspomnienia pokazują jak ważnym wydarzeniem dla niej osobiście, ale i dla jej pokolenia było powstanie, jak głęboko wryło się w ich świadomość.

Obok wspomnień powstańczych przedstawiono działalność społeczną i kulturalną autorki na emigracji, prowadzenie zespołu tanecznego w stowarzyszeniu „Bema” na Węgrzech, działalność w Stowarzyszeniu „Św. Wojciecha” i kierowanie węgierskim Kołem Oddziału Kombatantów w Wiedniu.

Janina Mikoleit-Kőszeghy, Między życiem a śmiercią. Pamiętnik z Powstania Warszawskiego, Rytm, Warszawa.

unnamed

(53)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Recenzje

Idź na górę