Poseł cierpliwie tłumaczy Szczerbie, czym jest łączenie rodzin i dlaczego nie można zaprosić tylko ,,matek z dziećmi”. Przedstawiciel PO wpada we wściekłość [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Kwestia przyjmowania uchodźców w Polsce nadal wywołuje ogromne emocje. Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba gościł w Superstacji i na jej antenie porównał sytuację imigrantów z Syrii do ucieczki Żydów z Europy podczas Holokaustu.

Wszyscy pamiętamy sondaż przeprowadzony w 1939 roku w Stanach Zjednoczonych, gdzie pytano, czy jesteś za przyjęciem 10 tysięcy żydowskich dzieci uchodźców. 60 procent Amerykanów powiedziało nie. W 1941 roku zamknięto zaś granice USA dla uchodźców z Europy i odsyłano statki z dziećmi do Hamburga. Później te dzieci żydowskie ginęły w obozach zagłady. Myślę, że ta sytuacja nigdy nie powinna się powtórzyć

– powiedział poseł Szczerba.

Na wypowiedź polityka Platformy Obywatelskiej zareagował Jerzy Kozłowski. Poseł z Kukiz ’15 był oburzony słowami Szczerby.

Porównanie uchodźców ekonomicznych, bo nie mylmy tutaj dwóch rzeczy, bo udział grupy syryjskiej w fali imigrantów jest niewielka, z tymi osobami, które uciekały przed II wojną światową lub w jej trakcie, jest nietrafione. Różnica zasadnicza jest taka, że tamci uchodźcy nie podkładali bomb w USA, nie rozjeżdżali ciężarówkami ludzi

– skomentował Kozłowski.

Poseł Kukiz’15 wyjaśnił też, na czym polega relokacja i że Polska nie będzie miała żadnego wyboru, kogo chce przyjąć, a kogo nie. Dodał, że nie da się zaprosić do nas tylko np. matki z dziećmi. Michał Szczerba w odpowiedzi zarzucił Kozłowskiemu brak wiedzy na temat relokacji.

Pana stan wiedzy jest zerowy. Zatrważający. Jest pan cynicznym manipulatorem

– stwierdził poseł PO i utrzymywał, że kraj, który zadeklaruje przyjęcie uchodźców, może wskazać grupy, które z powodu różnych okoliczności, chce u siebie gościć. Jednocześnie nie chciał odnieść się do poniesionej przez Kozłowskiego kwestii łączenia rodzin uchodźczych, czyli de facto braku możliwości pełnego decydowania, kto przyjedzie do Polski, a kto nie.

To nie była jedyna kwestia i jedyne pytanie, na które nie chciał odpowiadać poseł Szczerba. Polityk PO atakował Kozłowskiego i obrażał za każdym razem, gdy ten pytał go o miasta z okręgu wyborczego Szczerby, gdzie ten chciałby umieścić uchodźców.

(8110)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.