Portal informacyjno-historyczny

Polskie firmy były zagrożeniem. Niemcy znaleźli sposób, by w nie uderzyć. Nawet 11 tysięcy euro mandatu

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Polskie firmy transportowe od dłuższego czasu znajdują się na cenzurowanym w krajach „starej Unii”. Niemcy postanowili nie czekać na działania UE i sami uchwalili bandyckie prawo, które uderzy w polskich kierowców!

Z danych wynika, że co trzecia ciężarówka poruszająca się po Europie należy do polskiej firmy. Władzom kilku krajów tzw. „starej Unii” przestało to pasować, gdyż podobno grozi ich interesom. Działania Unii Europejskiej w tej sprawie domagali się m.in. Niemcy, ale zanim Bruksela coś postanowiła, to w Berlinie sami wymierzyli cios w polskie firmy.

Od teraz kierowcom na terenie Niemiec grozi mandata w wysokości nawet 11 tysięcy euro. Za co? Za odpoczywanie w szoferkach swoich samochodów. Bundesrat przyjął bowiem prawo, w którym wyceniono każdą godzinę odpoczynku w kabinie na 240 euro (60 euro mandatu dla kierowcy i 180 dla firmy). Oznacza to, że 45-godzinny odpoczynek w ciężarówce (jeśli kierowca nie będzie miał żadnego potwierdzenia zameldowania się w hotelu) w tygodniu będzie wyceniony na 10800 euro grzywny!

Taki jest prosty sposób Niemców na walkę z polskimi firmami transportowymi i dbanie o własny interes. Zasada swobody przepływu towarów i usług znalazła się na drugim planie. Niemcy tak czy inaczej będą wygrani. Albo zarobią na mandatach, albo na hotelach…

(4120)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości ze świata

Idź na górę