źródło: facebook.com/PSWW.Haller

Polski System Walki Wręcz „Haller” – czyli potencjalne „zielone ludziki” Rosji w Polsce?

w Pilnujemy Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Tekst nadesłany przez Czytelnika Niezlomni.com

Towarzystwo związane z „Myślą Polską” (gazeta o orientacji tzw. „endeckiej” z tym, że z endekami mająca niewiele wspólnego: akceptująca sowietyzację Polski po 1945 r. i gloryfikująca Gomułkę, czy Jaruzelskiego) nie pozostaje bierne na wydarzenia na wschodzie. Jakiś czas temu stworzono grupę paramilitarną pod nazwą Polski System Walki Wręcz „Haller”, któremu przewodzi Tomasz Formicki, blisko związany z Janem Engelgardem, dyrektorem Muzeum Niepodległości i redaktorem naczelnym „Myśli Polskiej” i jego całym środowiskiem.

Przeglądając strony i profil tej grupy „PSWW Haller”, łatwo zauważyć, że oddają oni cześć Armii Czerwonej, składają kwiaty pod ich grobami. Najgorsze jest jednak to, że oto zwolennicy Putina formują oficjalnie potencjalną bojówkę „zielonych ludzików” i nikt z tym nic nie robi.
Przestrzegamy przed tymi ludźmi i wszystkim, co związane z działalnością PSWW Haller. Wrogi stosunek tej grupy do Żołnierzy Wyklętych jest znany. Szkoda jedynie, że ta tak zajadle antypolska i prosowiecka grupka wyrachowanych cwaniaków i młodych mało świadomych tego co robią „pożytecznych idiotów” kala imię Generała Hallera. Wszystko to jest okraszone mieczykami Chrobrego i symbolami przedwojennego polskiego obozu prawicowego. Ta schizofrenia uderza ludzi znających historię, ale naiwnym nastolatkom łatwo zaimponować mundurem i przeprowadzeniem pokazu.

Czyżby przygotowywał’ polskie „zielone ludziki”, które po ogłupieniu, na ochotnika mogą wspierać potencjalne działania destabilizacyjne ze strony putinowskiej Rosji? Nie dziś, ale za 3-4 lata będą oni gotowi do siania u nas fermentu. Pierwsze zapowiedzi tego już się pojawiają nieśmiało. Oto jakieś niewinne oddziałki PSWW Haller składają kwiaty pod grobami morderców z Armii Czerwonej. Planowo w ciągu kilku lat środowiska te mają się umocnić i w mało spodziewanym momencie uaktywnić się jako „oddolny” głos części polskiego społeczeństwa.

[quote]Z Ukrainy znamy scenariusz, gdzie nagle jak grzyby po deszczu ujawniały się dziwne „bojówki” tzw. separatystów, których żaden z miejscowych na oczy nie widział. Czy podobny scenariusz powtórzy się w Polsce?[/quote]

Przykłady z działalności PSWW Haller

Oddanie czci Armii Czerwonej

źródło: facebook.com/PSWW.Haller
źródło: facebook.com/PSWW.Haller

Plakat „rajdu szlakiem Ogniomistrza Kalenia” – (komunistycznego mordercy zwalczającego oddziały Majora „Żubryda” na Podkarpaciu).

ac2
źródło: facebook.com/PSWW.Haller

Delegacja PSSW Haller na ostatniej prorosyjskiej konferencji OBWE w warszawskim hotelu Victoria – dyrektor PSWW Haller Formicki – na prawo od Jana Engelgarda (na tle drzwi).

ac3

TK

(1161)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

 1. Nie siejcie fermentu ( to tak w największym skrócie)
  Byłem na tym marszu i kilku innych „imprezach” organizowanych przez PSWW Haller.
  Po pierwsze, w żadnym miejscu nie gloryfikujemy armii czerwonej ani nie jesteśmy „zwolennikami Putina” ani żadną bojówką( skąd to u was się wzięło?), kwiaty składamy w hołdzie poległym żołnierzom POLSKIM (co prawda z LWP) ale walczącym przeciwko UPA.
  Po drugie, w historii nie było nikogo takiego jak Kaleń, (więc nie mógł być „komunistycznym mordercom zwalczającym oddziały Majora „Żubryda” na Podkarpaciu). Dyrektor PSWW Haller oraz inni wiele razy powtarzali nam i pokazywali propagandę i manipulację w tym filmie. Jakoś nikomu nie przeszkadzało że w czasie wolnym na „imprezach” PSWW chodzę w koszulce NSZ nawet podczas rozmowy z panem Formickim w której powiedział „że gdyby teraz Rosjanie zaatakowali to cały PSWW idzie bronić ojczyzny”
  Określenia typu „zielone ludziki” mnie nie ruszają bo środowiska PiS-owskie bez przerwy nazywają narodowców(PSWW jest apolityczny) „ruskimi agentami” (co jest po prostu śmieszne) 😉
  Według mnie ten marsz był wymierzony przeciwko UPA.
  Tak bardzo PSWW jest antypolski i prosowiecki że aż upamiętniają Bitwę Warszawską (https://www.facebook.com/PSWW.Haller/photos/pb.259150104226131.-2207520000.1414519041./455888367885636/?type=3&theater)
  Pozdrawiam

 2. Dostałam link do tego artykułu i nie wiem czy śmiać czy płakać. Od jakiegoś czasu regularnie uczestniczę w imprezach PSWW Haller i jako znająca środowiska strzeleckie, TG Sokół z czystym sumieniem mogę napisać że Haller to polscy patrioci. Autor zamiast szkalować kogoś anonimowo niech sam organizuje bezpłatne szkolenia tak jak Haller. Łatwo jest obrzucać błotem kogoś trudniej coś pozytywnego dla Polski i dla polskiej młodzieży zrobić. Komu zależy na tym żeby tak dobre inicjatywy jak Haller niszczyć? Odpowiedź nasuwa się sama: tym, którym zależy aby Polacy byli rozbici i skłóceni.

  Od siebie dodam tylko tyle, że w przyszłym roku też pójdę na Rajd Ogniomistrza Kalenia bo chcę oddać hołd zwykłym polskim żołnierzom, bo uważam, że krew polskiego żołnierza walczącego z UPA w Bieszczadach jest tak samo warta jak Żołnierza Wyklętego walczącego z UPA. A teraz możecie mnie ku uciesze banderowców i innych wrogów Polski obrzucać błotem żem „komunistka” i hejtować mnie.

 3. Zgadzam się z powyższym, kto sieje taki ferment? Politycy i ścierwa dziennikarskie szukające sensacji, niczym nie różnice się od Wyborczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.