Polski dziennikarz, który właśnie wrócił z Berlina i rozmawiał z muzułmanami: w Polsce też może dojść do ataków islamistów

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wiadomo było, że islamiści zaatakują przed Świętami Bożego Narodzenia. Jest to dla nich najbardziej dogodny i najbardziej symboliczny moment walki z chrześcijaństwem – mówi dziennikarz śledczy Witold Gadowski w rozmowie z Tomaszem Plaskotą (wPolityce.pl).

Gadowski, który właśnie wrócił z Berlina, kręcił zdjęcia do kolejnego odcinka ,,Łowcy smoków” w miejscu, gdzie doszło do zamachu. Rozmawiał m.in. z miejscowymi salafitami.

Salafici w Niemczech wytworzyli całą subkulturę zmonopolizowaną przez gangi tureckie albo arabskie, z własnymi raperami i bohaterami, jednym z nich jest ochroniarz Pierra Vogla. Mają gangi motocyklowymi, kontrolują konkretne rewiry, handlują narkotykami, zajmują się kradzieżami, rozbojami

– opowiada Gadowski. Ich liczbę szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy. Wielu z nich to żołnierze Państwa Islamskiego. Berlin to właśnie stolica europejskiego salafityzmu.

Jego zdaniem, niemieckie służby, mimo że mają dużo lepsze rozeznanie niż polskie, nie były w stanie zapobiec atakowi, który musiał nastąpić w mieście, gdzie żyje około 200 tys. muzułmanów. Moment przed Świętami był symboliczny. Ale Polacy również mają czego się obawiać.

w Polsce też może dojść do ataków islamistów. W zachodniej części kraju zamieszkało wielu salafitów. Przeprowadzają się z Niemiec do Polski. Zaatakowanie symboli katolickich symboli w katolickim kraju, połączone z zabijaniem ludzi może być celem ich ataków terrorystycznych

– podkreśla.

źródło: wPolityce.pl

(6643)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.