Polska jest straszona wielomilionowymi karami. Tymczasem niemiecki sąd zezwolił na wycinkę… prastarego lasu. Chodzi o ogromne pieniądze

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak informuje serwis ABC News, niemiecki sąd zezwolił na wycinkę prastarego lasu. Kiedy Unia Europejska straszy Polskę wielomilionowymi karami w związku z Puszczą Białowieską, niemiecki sąd pozostał głuchy na wnioski ekologów i tysiące drzew zostaną wykarczowane.

Las Hambach to miejsce bytowania 142 gatunków chronionych. Dzięki jego wycince znajdzie się miejsce na ekspansję ogromnej kopalni węgla brunatnego. Las mający 12 tys. lat zostanie doszczętnie zniszczony. Na razie eurokomisarze nie zabrali głosu.

Niemcy nie oglądają się na lasy, tylko na gospodarkę. Tną więc prastary las, by odsłonić złoża najbrudniejszego węgla brunatnego – z błogosławieństwem swoich sądów. Czynią to zgodnie z prawem, m.in. dlatego, że nie pozgłaszali jak u nas swoich lasów jako cennych zabytków naturalnych. Warto tutaj dodać, że w Polsce poprzez Natura2000 poblokowano naprawdę cenne surowce, nie jakieś tam węgle brunatne…

– komentuje serwis Racjonalista.pl.

Z kolei dziennikarz Rafał Otoka-Frąckiewicz pisze:

Popularna na Podlasiu teoria mówi, że Niemcy, sorki Bruksela, sponsorują ekoterrorystow nie po to żeby chronić lasy, tylko to co jest pod nimi. Teorie ta miejscowa ludność argumentuje dodatkowo informacjami, że Natura 2000 rozciąga się poza lasy i przebiega przez tereny od dekad zajęte przez lokalny biznes, sioła i dziwnym trafem pokrywa się z mapami złóż minerałów. Takie tam podlaskie teorie spiskowe.

(8092)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Po prostu daja do zrozumienia innym, ze u nich jest urzednik i pracuje dla V Rzeszy, a nie dla uni, w Polsce debile na urzedniczych stolkach wdrazaja nowe przepisy , paragrafy szybciej jak unia wymysla nowe, a jeszcze szybciej karza ludzi, przy czym rzad jest za ciemny by powiedziec stop.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.