Portal informacyjno-historyczny

Polska husaria podbiła serca Brytyjczyków. Kilkusetmetrowa kolejka w oczekiwaniu na wejściówki. ,,Polacy to naród, który już od setek lat…” [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Chorągiew husarska zdobyła serca Brytyjczyków. Formacja z zamku w Gniewie zaprezentowała się podczas pokazów w królewskim muzeum Royal Armouries w Leeds, jednym z najstarszych na świecie i najstarszym w Wielkiej Brytanii. I zachwyciła publiczność.

To doskonały sposób na propagowanie polskiej historii, kultury i obyczaju. Jeśli dzisiaj stanęliśmy w Anglii, w najbardziej prestiżowym muzeum na świecie Royal Armouries, to znaczy, że jesteśmy dalej potrzebni i czynimy to z największą radością

– powiedział Jarosław Struczyński, kasztelan gniewski i twórca pomorskiej chorągwi husarskiej.

Tłumaczył też, że fenomen husarii polegał nie tylko na perfekcyjnej jeździe konno i mistrzowskim opanowaniu broni. Wielkie wrażenie na wrogach robił także wizerunek rycerzy.

Naprzeciw wroga, który nie znał tej formacji stawał żołnierz nie z tej ziemi, ze skrzydłami anioła śmierci

– stwierdził Struczyński.

Jego zdaniem pokazy w Leeds służyły przekazaniu Brytyjczykom, że Polacy jako naród od setek lat stoi na straży chrześcijaństwa i cywilizacji europejskiej.

Popisy jeźdźców z kopiami, koncerzami, pałaszami, szablami i pistoletami obejrzało około dwóch tysięcy ludzi przez dwa dni. Na trybunach zasiadło także wielu Polaków. Widzowie, żeby zdobyć wejściówki, ustawili się w kolejkach, mimo że większość rozeszła się jeszcze w przedsprzedaży.

Niech będą dumni, że są potomkami polskiej husarii

– zwrócił się do Polaków dowódca husarzy.

(5819)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę