Polska atrakcyjnym kierunkiem dla Niemców. Nasz kraj znalazł się nieoczekiwanie w czołówce najczęściej wybieranych kierunków emigracji

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Młodzi Polacy przez wiele lat widzieli swoją szansę w emigracji. Ruszali m.in. do Niemiec i Wielkiej Brytanii. Teraz okazuje się, że Polska jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem dla wyjeżdżających z ojczyzny młodych Niemców.

Tematem zajęła się niemiecka gazeta Lausitzer Rundsschau, która w tytule pyta:

Dlaczego młodzi ludzie emigrują do Polski

Około 8 tysięcy Niemców tuż po ukończeniu nauki wybiera Polskę na miejsce, gdzie chcą przez jakiś czas żyć. To daje naszemu krajowi czwarte miejsce wśród najpopularniejszych kierunków – po Szwajcarii, USA i Austrii, a przed chociażby Francją czy Wielką Brytanią. Gazeta prezentuje dane za 2015 rok za Stiftungen für Integration und Migration (SVR).

32-letni Matthias mieszka we Wrocławiu od 2012 roku. Nie ukrywa, że gdy mówi komuś, że wyprowadził się z Niemiec do Polski, następuje… niezręczna cisza. Jego znajomi dziwią się temu wyborowi. W Polsce też nie mogą uwierzyć, że Niemiec zdecydował się na przyjazd do Polski – jak przyznaje Matthias spotykają go pełne niedowierzania spojrzenia, kiedy opowiada swoją historię Polakom.

W Polsce mieszkała też 27-letnia Claudia. W jej przypadku było łatwiej, bo jej mama jest Polką. Młoda Niemka planuje urządzić się nad Odrą do końca życia, chociaż aktualnie mieszka w Kopenhadze. – Żyje się tu tradycyjnie i zwyczajnie – podkreśla.

Głównym powodem wyjazdów m.in. do Wrocławia jest możliwość zdobycia doświadczenia. Kwestie finansowe schodzą na dalszy plan, chociaż młodzi Niemcy nie ukrywają, w Polsce nie zarabiają źle. Zarobki tu są co prawda niższe o dobre 1/3, ale jak podkreśla Matthias liczy się zdobycie doświadczenia.

(4574)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.