W Polsce lepiej nie jeździć samochodem elektrycznym. To poważnie degraduje środowisko

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Panuje powszechne przekonanie, że samochody elektryczne rozwiązałyby problem emisji CO2. Nie wszędzie jednak jest to najlepsze wyjście. Tak jest chociażby w Polsce.

Emisja spalin z samochodu elektrycznego to ostatnie ogniwo łańcucha. Wcześniej trzeba wytworzyć energię do zasilania silnika. To też ma ogromny wpływ na środowisko. Jak się okazuje, czasami jazda w danym kraju ,,elektrykami” szybciej degradowałaby atmosferę niż przemieszczanie się autami na benzynę lub olej napędowy.

W uproszczeniu: przy danej strukturze źródeł produkcji prądu w Polsce, zasilanie samochodów elektrycznych będzie powodowało 35% wiekszą emisje CO2 przez elektrownie niż powoduje to obecnie bezpośrednio ekspoloatacja analogicznych samochodów spalinowych

czytamy na Wycliffe.pl

W Europie poza Estonią, w Polsce używanie samochodów elektrycznych znacząco podwyższyłoby emisję CO2. W wielu innych krajach poziom w przypadku aut na prąd i na paliwo byłby podobny. ,,Elektrykami” mogą z kolei bez obaw jeździć Szwedzi, Norwedzy, Francuzi i Szwajcarzy, bo w ich krajach do produkcji prądu używa się metod, które nie powodują takich emisji CO2, co spalanie węgla, najpopularniejsza metoda w Polsce.

(313)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.