Półki jak za PRL. W niemieckim markecie zniknęła większość produktów. To prowokacyjna odpowiedź na… żądanie klientów [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Szokującą akcję przeprowadziła jedna z sieci handlowych w Niemczech. W markecie w Hamburgu z półek zniknęła prawie cała żywność. Była to odpowiedź sklepu na mocniejsze akcentowanie patriotyzmu konsumenckiego ze strony pewnej części klientów.

To, co zastali klienci po wejściu do sklepu Edeka w Hamburgu, musiało ich zaszokować. Półki świeciły pustkami. Brakowało serów, warzyw, owoców, mięs, dosłownie wszystkiego – informuje Focus.de. Były za to kartki z napisami: ,,ta półka jest nudna bez różnorodności”, ,,nasze wybory dzisiaj mają granice” i ,,taka pusta jest półka bez zagranicy”.

W ten sposób Edeka odpowiedziała na podnoszące się od jakiegoś czasu w Niemczech głosy, że w kraju powinny być sprzedawane jedynie niemieckie produkty. Sklep wyszedł naprzeciw oczekiwaniom pewnej grupy klientów i pokazał, jakby wyglądał asortyment w przypadku wprowadzenia takiego ograniczenia.

Edeka woli różnorodność. Oferujemy swoim klientom wiele produktów ze wszystkim regionów Niemiec, ale dopiero w połączeniu z towarami z innych krajów jesteśmy w stanie stworzyć satysfakcjonującą każdego propozycję. Cieszymy się, że nasza akcja spotkała się z życzliwym przyjęciem

– stwierdził rzecznik prasowy sieci Edeka.

Mimo że część klientów woli kupować niemieckie produkty, oto co niemiecka telewizja mówi o patriotyzmie konsumenckim Polaków:

,,Nie możemy akceptować, by z naszych obywateli robiono ludzi drugiej kategorii”. Słowacy powiedzieli dość jedzeniu gorszej jakości. Firmy dostały ultimatum

,,Europa dwóch prędkości”. To kolejny przykład, jak zachodnie firmy traktują Polaków

(6060)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.