Polityk partii Razem oskarża Marka Jakubiaka o… molestowanie. Mocna odpowiedź – sprawa będzie miała swój finał

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Media żyją sprawą oskarżeń o molestowanie kobiet przez dziennikarzy ,,Gazety Wyborczej” i ,,Krytyki Politycznej”. Tymczasem działaczka ,,Razem” po dwóch latach przypomniała sobie, że ona również padła ofiarą posła Marka Jakubiaka.

Członkini Zarządu Krajowego partii Razem Justyna Samolińska w tekście na portalu Wirtualna Polska twierdzi, że radość prawicy z powodu oskarżeń pod adresem Michała Wybieralskiego, dziennikarza „Gazety Wyborczej” i Jakuba Dymka z „Krytyki Politycznej” jest nie na miejscu.

Obrzydliwy wybuch radości na prawicy, która cieszy się, że “na lewicy gwałcą i nie szanują kobiet” brzmi jak potępianie Szwecji przez Arabię Saudyjską za wysoki poziom przemocy seksualnej w policyjnych statystykach. Tymczasem nie ma się z czego cieszyć, bo na prawicy takich zachowań (a więc zapewne i przestępstw) z ogromnym prawdopodobieństwem może być znacznie więcej

– twierdzi i jako przykład przytacza… siebie. Nagle przypomina sobie historię z 2015 roku, udowadniając niemal fotograficzną pamięć.

Pamiętam, jak na wieczorze wyborczym w 2015 roku zostałam w studiu telewizyjnym Piotra Kraśki posadzona przy ogromnym stole obok Marka Jakubiaka, który właśnie zostawał posłem. Program był długi, przez większość czasu zaproszeni goście, przedstawiciele komitetów wyborczych (wśród których byłam jedyną kobietą) nie mieli głosu, a telewizja transmitowała przemówienia Beaty Szydło i Ewy Kopacz. Znudzony Jakubiak najpierw zaczął z obleśnym uśmiechem pytać, czy nie zimno mi w tej cienkiej bluzeczce, następnie stwierdził z żalem, że program długi, on już wypił całą swoją wodę i poszedłby do toalety, może poszłabym z nim?

– pisze i ,,zdradza” dalsze szczegóły.

Kompletnie mnie zatkało. Jestem w programie na żywo, zaraz mogą poprosić mnie o komentarz w sprawie wyborów parlamentarnych, a tutaj poseł-nacjonalista bez żenady proponuje mi wspólne wyjście do toalety. Jaką bezczelnością trzeba się wykazać, żeby zrobić coś podobnego? Do jakiego stopnia traktować każdą młodą kobietę w swoim otoczeniu jak kawałek mięsa, żeby składać takie propozycje w studiu telewizyjnym? Jak ten polityk odnosi się do swoich koleżanek, podwładnych w zaciszu swojego biura, gdzie czuje się pewniej niż w programie na żywo? Kiedy kilka miesięcy później opowiedziałam tę historię polityczce [tak w oryginale –  sic! – red.] PiS, ta przyznała, że Jakubiaka nazywa się “pornoprawicą”, zaś posłanka Kukiz’15 stwierdziła, że celem tego zabiegu było po prostu speszenie mnie, że seksizm to broń polityczna. Być może miała rację – z pewnością od tego czasu jeszcze mniej zazdroszczę jej barw klubowych

Oskarżenia spotkały się z mocną odpowiedzią. Paweł Kukiz napisał:

Pani Samolińska… Ja rozumiem, że Wy, prawdziwi komuniści, macie dziś problem ze zbokami na lewicy (Jakub Dymek z „Krytyki Politycznej” i Wybieralski z Agory) ale – bez przesady. Z całym szacunkiem, ale w życiu nie uwierzę, że Jakubiak Panią molestował. To, co wypisuje Pani to albo objaw jakiejś obsesji albo ogromnej potrzeby zaistnienia. P.S. Nie chciałem tego posta pisać – słowo honoru – ale są jakieś granice absurdu i pomówień

Z kolei Jakubiak zapowiedział walkę w sądzie:

Sprawa udokumentowana, zajmuje się nią mec. Wdowczyk. Napisałem do niej „Szanowna Pani, po mojej prawej stronie siedziała młoda miła stremowana osoba. Nie mam pojęcia o czym Pani pisze, ale współczuję, mitomania nie zawsze dobrze się kończy. Jutro mój prawnik będzie szukał z Panią kontaktu, bo trzeba wiedzieć, że mam swoją szczęśliwą rodzinę którą będę bronił przed złem wszelakim. To jest szaleństwo szanowna Pani

Wcześniej także komentował:

Czy ta Pani nie wie, że mam rodzinę, czy wypisywanie tych idiotyzmów czemuś służy?

(9701)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. to czy ona mysli sobie, egoistyczne badziewie, ze tylko kobiety (przpraszam, feministy)moga jak prostytuty naciagac klienat na d#pe, a jesli to zrobi mezczyzna to juz jest zboczencem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.