,,Politycy są tylko narzędziami. Twórcą jest potężna machina medialno-informacyjna…”. Ekspert ocenia sytuację, której doświadczamy w Polsce

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dr Łukasz Kister, ekspert ds. antyterroryzmu bezpieczeństwa wewnętrznego,w rozmowie z Radiem Maryja powiedział, że obecnie w Polsce mamy do czynienia z ,,astroturfingiem”. – Wydaje się, że twórcą jest jakaś potężna machina medialno-informacyjna, w której politycy też są tylko narzędziami – przyznał.

Czym jest ,,astroturfing”?

– Nie możemy mieć żadnych wątpliwości, że to anglojęzyczne słowo „astroturfing”, które pochodzi od tzw. układania sztucznej trawy, czyli pokazywania, że coś jest trawą, ale jednak nie tą prawdziwą, jest tym, z czym mamy do czynienia

– mówi Kister i precyzuje:

Ta wojna informacyjna, te narzędzia dezinformacji, którymi posługują się politycy opozycji – ale tak naprawdę wydaje się, że to nie są twórcy tego co oglądamy, obserwujemy i czym jesteśmy karmieni. Wydaje się, że twórcą jest jakaś potężna machina medialno-informacyjna, w której politycy też są tylko narzędziami, tymi którzy odbijają pewne informacje

– podkreśla. Ekspert nie ma wątpliwości:

Ten jednogłos i ciągłe powtarzanie tych samych fraz, czy te same sytuacje, gdzieś zostały przygotowanie i zrealizowane. Ktoś przygotował pewien scenariusz, w który my musimy uwierzyć.

Opisywaliśmy najbardziej zastanawiające elementy wojny informacyjnej poniżej.

Są też oddolne inicjatywy. Oto kolejny przykład. Jak podaje portal Niezalezna.pl, kampanię opozycji wsparła artystka i urzędniczka stołecznego ratuszu Ola Jasionowska, pracująca obecnie w Biurze Marketingu Miasta st. Warszawa.

Jej grafika została użyta w kampanii Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który postawił ultimatum prezydentowi Andrzejowi Dudzie: „#NieKokietujWszystkoWetuj!”.

(3045)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.