Policjanci na Słowacji weszli do cygańskiej dzielnicy. Zaczęli od… zaprowadzenia porządku. Europejskie Centrum Praw Romów oburzone [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Słowaccy policjanci nie zamierzali zbyt wiele wyjaśniać i czekać, aż sami zostaną zaatakowani. Podczas interwencji w romskiej dzielnicy w Zborovie zaprowadzali porządek bez dzielenia na płeć i wiek

Funkcjonariusze wezwani do bójki na romskim osiedlu nie szukali odpowiedzi i nie liczyli na współpracę. Postanowili w pierwszej kolejności zaprowadzić porządek. Podczas interwencji ucierpiały dzieci i osoby starsze.

To wideo trafiło do Europejskiego Centrum Praw Romów (ERRC), chociaż policjanci po całej akcji mieli żądać usunięcia nagranych materiałów. Organizacja ma zamiar poskarżyć się na działania służb. Nie chce też zgodzić się na pomysł słowackiego ministra spraw wewnętrznych, który zamierza wprowadzić do miejsc zamieszkałych przez Romów jeszcze więcej policji, by nie dochodziło tam nieustannie do bójek i przestępstw.

To niepotrzebne. Nie chcemy więcej policji, której jedynym pomysłem jest pobicie ludzi

– powiedział Dorde Jovanović, prezes ERRC. Jego zdaniem Romowie poradzą sobie sami.

(6599)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.