Portal informacyjno-historyczny

Polak zginął, a tymczasem oto do czego doszło wkrótce po feralnym wypadku w rejonie Calais [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Przez ustawioną przez uchodźców na drodze barykadę pod Calais zginął polski kierowca busa Mirosław I. Od tego zdarzenia minęło kilka dni, a w feralnym miejscu, gdzie nadal czają się imigranci, kierowcy nie mogą czuć się bezpiecznie.

Do wypadku z udziałem polskiego kierowcy doszło 15 km od Calais. Trzy auta musiały gwałtownie hamować przed barykadą ustawioną na autostradzie przez imigrantów. Doszło do wypadku. Bus na polskich numerach rejestracyjnych stanął w płomieniach. 52-letniego kierowcy nie udało się uratować.

Francuskie media podały, że to pierwszy tego typu wypadek od początku kryzysu migracyjnego w 2014 roku. Tymczasem uchodźcy nadal próbują różnymi sposobami zatrzymać lub chociaż spowolnić pojazdy jadące w kierunku Calais. Dla imigrantów to szansa, by wsiąść na pakę samochodu i nielegalnie spróbować przedostać się do Wielkiej Brytanii.

Zaraz po wypadku Francuzi zapowiadali: koniec taryfy ulgowej dla łamiących prawo uchodźców w rejonie Calais. Szef MSW – Gerard Collomb sugeruje, aby policjantom w rejonie Calais wydany został rozkaz ścigania wszystkich imigrantów, którzy próbują blokować ruch drogowy, by ukrywać się w ciężarówkach jadących do wielkiej Brytanii. Tymczasem wkrótce po tym wydarzeniu doszło do poniższej sytuacji:

Internauci dziwią się, że Francuzi nie przeciwdziałają tego typu sytuacjom mimo wprowadzonego w kraju stanu wyjątkowego. Już jednak od pewnego czasu spekuluje się, że Paryżowi na rękę jest fakt, że imigranci chcą ruszać do Wielkiej Brytanii i dlatego im nie przeszkadzają. Nawet w obliczu sporego zagrożenia dla kierowców.

To po co oni maja ten stan wyjątkowy?! Nie powinno wojsko patrolować takich terenów? Nie mieści się w głowie! Francuzi jak Koreańczycy

– skomentowała jedna z internautek.

Byłem tam miesiąc temu. Pół żandarma nie widziałem. Ani nawet całego…

– dodał inny komentujący filmik.

Uchodźcy wpadli na nowy pomysł, jak dostać się na Wyspy. Brytyjczycy są bezradni. Francuzów to bardzo cieszy [WIDEO]

(7140)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę