Portal informacyjno-historyczny

Polacy bezpieczni, więc zadowoleni – ta grafika podbija sieć. To się jednak może zmienić – niepokojący głos eksperta [FOTO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Poziom samozadowolenia Polaków w ostatnim czasie jest bardzo wysoki. Nieprzypadkowo pokrywa się on z poczuciem bezpieczeństwa. Okazuje się jednak, że Polacy nie mogą tak do końca czuć się niezagrożeni.

Mapa zadowolenia z siebie mieszkańców w poszczególnych krajach Europy to przerobiona grafika, która obrazuje poziom bezpieczeństwa – do których krajów warto jechać na wakacje, nie ryzykując życiem. W Internecie furorę zdobyła poniższa mapa, na której Polska jest zaznaczona jako w pełni zadowolona – w przeciwieństwie do krajów Europy Zachodniej.

W Polsce zagrożenie terrorystyczne w porównaniu do innych państw jest niskie. Taką sytuację zawdzięczamy sprawnemu działaniu polskicj służb i brakowi nad Wisłą silnych grup ekstremistycznych – podkreśla brytyjskie MSW.

Służby w całej Europie, także w Polsce, zostały postawione na nogi po kolejnym zamachu. Jak podkreślał szef MSWiA Mariusz Błaszczak podkreśla, że nie było sygnałów do tego, by po wydarzeniach w Barcelonie wprowadzić w Polsce stan alarmowy w odniesieniu do zagrożenia terrorystycznego w naszym kraju.

Okazuje się jednak, że wcale nie musi być tak dobrze. Zdaniem ekspertki ds. terroryzmu z Collegium Civitas Magdaleny El Ghamari Polska także jest potencjalnie zagrożona atakiem – informuje Polska Agencja Prasowa. El Ghamari podkreślała, że terroryści mogą zaatakować Polskę, by jeszcze bardziej wewnętrznie podzielić społeczeństwo. Według niej, ze względu na nasze zaangażowanie w operację „Inherent Resolve” na Bliskim Wschodzie, Polska także jest potencjalnie zagrożona atakiem.

my jako Polska jesteśmy też mocno zaangażowani, a na pewno dużo bardziej niż Hiszpanie

– powiedziała. Nasza czujność nie może zostać uśpiona przez pozytywną atmosferę wokół Polski ze względu na obecny stan bezpieczeństwa.

(7210)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę