Pogrzeb członków 14 Dywizja SS-Galizien na Ukrainie. Z udziałem ministra Światosława Szeremety [wideo]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Poniższe nagranie przedstawia pogrzeb członków 14 Dywizja SS-Galizien na Ukrainie z udziałem ministra Światosława Szeremety.

Na zdjęciu powyżej: Hans Frank i Johann Anton Hofstetter w kościele w Sanoku

Jak pisze Andrzej Zapałowski:

Na filmie widać wyraźnie i wielokrotnie Światosława Szeremetę, urzędnika w randze ministra rządu kijowskiego. Człowieka, który stoi za „aresztowaniem” lwów na Cmentarzu Obrońców Lwowa oraz swojego czasu stał za inicjatywą usunięcia Szczerbca. Ten sam Szeremeta blokuje godne upamiętnienia dla polskich ofiar ludobójstwa na Wołyniu. On także szantażował stronę polską kilkakrotnie blokując odsłonięcie cmentarza żołnierzy polskich w Mościskach. Sam wydaje zgody Polakom na ekshumacje i zleca ich wykonanie swojej firmie DOLA pobierając przy tym kilkukrotnie wyższe stawki. Także on współorganizował przyjazd rewizjonistycznego stowarzyszenia Nadsanie mówiącego otwarcie o potrzebie „odzyskania ukraińskich etnicznie ziem z Przemyślem i Chełmem”. Szeremeta blokuje wszystko co może dla strony polskiej, ale działa także na szkodę Ukraińców i mimo wielokrotnych monitów ze strony polskiej nie zajmuje się cmentarzami żołnierzy Petlury na terenie RP. Na filmie jest też Oleg Pankewicz, który reprezentował Ukrainę na otwarciu Domu Ukraińskiego w Przemyślu.

(2368)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Jednym słowem czas pogrzebu czas sądu przed Panem teraz już wiedzą komu służyli a to że stoi tam pop nic nie zmieni. Co robią tam Polacy a kto powiedział że to są Polacy to że mówią tym samym językiem jak ja nie znaczy że są Polakami ! Warto zapamiętać ich nazwiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.