Portal informacyjno-historyczny

Pod jego rządami Niemiec, jakie znamy, już by nie było? Szokująca wypowiedź byłego prezydenta na temat islamu [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niemcy obecnie mają u siebie spory problem z wyznawcami islamu. Kłopot mógłby być jeszcze większy, gdyby na czele Niemiec nadal stał Christian Wulff. Prezydent RFN w latach 2010-2012 jest wielkim wielbicielem islamu. Świadczy o tym jego kolejna wypowiedź.

Wulff, który wywodzi się z chrześcijańsko-demokratycznej partii, już w 2010 roku podczas zaprzysiężenie mówił o tym, że Niemcy powinny otworzyć się na inne kultury, a różnorodność – także religijna – to szansa na nowe pomysły i źródło siły. Potem stwierdził, że islam stał się już częścią Niemiec, a imamowie i nauczyciele religii islamskiej są ważni w procesie integracji.

Potrzebujemy jasnej postawy. Musimy zrozumieć, że przynależność do Niemiec nie ogranicza się do paszportu, historii rodziny czy wyznawanej wiary. (…) Islam w międzyczasie też już się stał częścią Niemiec

– mówił.

Z urzędu prezydenta Wulffa zmiotła afera korupcyjna i polityk zniknął na dłuższy czas z życia publicznego. Niedawno pojawił się jednak na Frankfurt University of Applied Sciences z wykładem. Organizatorzy zatytułowali jego wystąpienie „Islam częścią Niemiec?”. Liczyli po cichu, że Wulff wycofa się ze swoich słów z 2010 roku. Pomylili się jednak. Były prezydent był zirytowany znakiem zapytania w tytule wykładu.

Bardziej niż kiedykolwiek dziś jestem przekonany, że moje zdanie z 2010 roku, o tym, że islam jest częścią Niemiec, jest prawdziwe. Berlin jest przecież miastem bardziej muzułmańskim niż katolickim

– stwiedził Wulff.

Niektórzy chrześcijanie w Niemczech patrzą podejrzliwie na muzułmańskich obywateli, bo ci dużo bardziej konsekwentnie żyją swoją religią niż chrześcijanie

– ciągnął swoją wypowiedź były przywódca Niemiec.

Wulff stwierdził też, że ma tylko dobre doświadczenia z przedstawicielami stowarzyszenia Ditib. To turecka organizacja działająca w Niemczech, która zasłynęła m.in. akcją plakatową i ulotkową przeciwko Bożemu Narodzeniu, której motywem był muzułmanin okładający pięściami św. Mikołaja. To też organizacja, na której profilach społecznościowych można odnaleźć takie hasła jak: ,,Ta dziwka Niemcy wypowiedziała nam wojnę” i „Czy Turcy naprawdę oczekują czegoś od tej rasy kundli?”.

W ostatnim czasie w Niemczech coraz mniej ludzi popiera jednak zdanie Wulffa. Nic dziwnego, że internauci często żartują sobie z byłego prezydenta w taki sposób:

źródło: własne / Swiato-podglad.pl

(1628)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę