Plaga gwałtów i kuriozalnych wyroków w Europie? Amerykanie dają przykład Szwedom i Niemcom

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Saudyjski sierżant Mazen Al Otaibi został skazany na wiele lat więzienia. Amerykański sąd uznał go winnego gwałtu na 13-letnim chłopcu.

Do zdarzenia doszło w Sylwestra w 2012 roku. Al Otaibi bawił się w Las Vegas. Saudyjski żołnierz, który dostał przepustkę z bazy lotniczej Lackland w Teksasie, spotkał 13-latka i zwabił go do hotelu, gdzie zgwałcił chłopca. Muzułmanin tłumaczył potem, że nastolatek zgodził się na seks w zamian za marihuanę i pieniądze. Adwokat tłumaczył także, że żołnierz był pijany, a przez to nieświadomy swoich czynów.

Sąd w stanie Nevada nie znalazł okoliczności łagodzących dla czynu Al Otaibi’ego. Skazał go na 35 lat bezwzględnego więzienia. Gwałciciel nie będzie mógł ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie.

W Arabii Saudyjskiej, skąd pochodzi Mazen Al Otaibi za picie alkoholu grozi więzienie, a w szariacie akty homoseksualne zagrożone są karą śmierci.

W Europie takie przypadki się nie zdarzają. Jest wprost odwrotnie.

uchodźca z Erytrei, który ze swoimi kolegami brutalnie zgwałcił z Szwedkę, dostał od państwa odszkodowanie w wysokości 140 tys. koron. To zapłata za „traumę, którą przeżył w więzieniu

– informował serwis wPolityce.pl.

Ndie.pl donosił:

W Wielkiej Brytanii nielegalny imigrant, który został skazany na karę pozbawienia wolności za próbę gwałtu, otrzymał odszkodowanie w wysokości 27 tys. funtów, ponieważ sąd uznał, że siedział bezprawnie zbyt długo w więzieniu

Często kary są nieadekwatnie niskie, a sprawcy zamiast do więzienia trafiają pod opiekę psychiatrów. W USA podobnych dylematów sąd nie miał.

(4732)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.