Pisarka odpowiada Kukizowi i publikuje listę polityków PiS, którzy należeli do PZPR. Ale dała się nabrać na manipulację

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– ,,Papuś Kukiz opublikował listę członków PO którzy należeli do PZPR, a ja publikuję członków PiS-u. Na pohybel zdrajcom” – napisała Maria Nurowska i opublikowała zestawienie nazwisk.

Pisarka w ten sposób odniosła się do listy Kukiza, którą polityk opublikował jakiś czas temu. Internauci od razu przypomnieli ją w komentarzach:

PO rozpoczęła akcję #Piotrowicze. Szybka odpowiedź: Oto ,,lista PZPR-owców i współpracowników SB w PO”

Połowa Polaków miała pezetpeerowskie legitymacje, bo inaczej byłaby spychana na margines i nie widzę w tym nic złego. Ale PiS urządza polowanie na czarownice, skoro tak. niech najpierw oczyści swoje szeregi!

– napisała Nurowska.

Warto zwrócić uwagę, że autorka skopiowała listę z forum internetowego, powielając błędy bądź manipulacje. Na przykład Marek Grabowski nigdy nie był w PiS, tylko Samoobronie, podobnie Andrzej Aumiller, Krzysztof Zaręba, Bogdan Socha, Romuald Poliński czy Stanisław Podlewski. Zbigniew Graczyk podobnie nigdy nie był w Prawie i Sprawiedliwości. Ewa Sowińska była politykiem LPR, a nie PiS. Ryszard Siewierski w trakcie trwania rządów PiS odszedł ze służby, a później miał problemy ze względu na aferę mieszkaniową w warszawskiej policji. Henryka Biegalskiego ze stanowiska odwołał Zbigniew Ziobro. W poczet polityków PiS-u wliczono również Janusza Kaczmarka, którego w 2007 r. odwołano, a cała afera doprowadziła do przedterminowych wyborów, w wyniku których władzę przejęła PO. Piotr Cybulski wystąpił z PiS sześć lat temu. Nurowska pisze, że osoby na liście są członkami PiS-u, tymczasem większość osób w ogóle do PiS-u nie należała, np. Jerzy Bahr.

Jak widać, aby lista wydała się dłuższa, anonimowy autor dopisał polityków koalicjantów PiS – Samoobrony i LPR, a pisarka bezrefleksyjnie powtórzyła.

1. Andrzej Kryże – Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym.
2. Wojciech Jasiński – Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego.
3. Karol Karski (PiS) – działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.
4. Andrzej Aumiller – Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista,wieloletni członek PZPR.
5.Minister Pracy i Polityki Graczyk – wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP – przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.
7. Marek Grabowski – Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.
8. Ewa Sowińska – Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.
9. Krzysztof Zaręba – Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.
10. Bogdan Socha – Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP – był do samego końca członkiem PZPR.
11. Romuald Poliński – kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki
12. Maciej Łopiński – Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 – grudzień 1981 należał do PZPR
13. Ryszard Siewierski – Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP – członek PZPR do końca (1990).
14. Stanisław Kostrzewski – od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS – był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności.
15. Henryk Biegalski – nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.
16. Jerzy Bahr – 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 – 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR.
17. Krzysztof Czabański – mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. – były dziennikarz m.in. ‚Sztandaru Młodych’ i ‚Zarzewia’. W latach 1967-1980 należał do PZPR.
18. Stanisław Podlewski – mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa – należał do PZPR do końca jej istnienia.
19. Marcin Wolski – 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR – od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.
20. Jan Sulmicki – kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego – były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym.
21. Janusz Kaczmarek – szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS – Członek PZPR od 1986 r.
22. Piotr Cybulski – poseł PiS. Były członek ZSMP i PZPR
23. Aleksander Chłopek – poseł z Gliwic. Członek PZPR od roku 1978. W latach 80. był członkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR.
24. Halina Molka – posłanka na Sejm RP V kadencji. Były członek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS
25. Stanisław Piotrowicz – W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie.
26. Katarzyna Łaniewska- W czasie studiów należała do socjalistycznej organizacji młodzieżowej ZMP, donosiła na kolegów. Następnie należała do PZPR.

(12631)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.