Wroński: Rozwiązanie problemu Nocnych Wilków banalnie proste

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dyskusja o Nocnych Wilkach spolaryzowała opinię publiczną. Czy istnieje dobre rozwiązanie kłopotliwej sytuacji?

Piotr Wroński, wieloletni funkcjonariusz SB, a później UOP (m.in. na kierunku rosyjskim) i Agencji Wywiadu, a także autor książek „Spisek założycielski. Historia jednego morderstwa” i „Weryfikacja”, pisze na swoim profilu Facebook:

Ponieważ rozwinęła się dyskusja pod postem o rosyjskich motocyklistach, wspieranych przez niemieckich, napiszę w jaki sposób odwróciłbym tą prowokację, gdyby to ode mnie zależało. Oni chcieli, by ich nie wpuszczono. Chcieli awantury, bo to woda na młyn ich antypolskiej propagandy. Wiemy o tym od dawna. I cóż? Daliśmy im argument do ręki, a rozwiązanie było banalnie proste.

W dżudo, pracy operacyjnej, polityce, stosunkach z kobietami obowiązuje zasada: „Jak cię ciągną, to pchaj, a jak pchają, to ciągnij”. Niektórzy przywołują III zasadę dynamiki Newtona. Przywołajmy ją i zastosujmy do „Nocnych Wilków”. Jadą przecież uczcić zwycięstwo nad Niemcami i złożyć hołd WSZYSTKIM ofiarom II Wojny Światowej. Tak przynajmniej twierdzą. To szczytny cel.

Należało więc, ich wpuścić i po drodze pozwolić na dołączenie do ich kolumny polskich motocyklistów z transparentami przypominającymi o 17 Września, Katyniu, Obławie Augustowskiej, Wołyniu i żołnierzach wyklętych.

Co wówczas zrobiliby owi rosyjscy motocykliści? Odcięliby się? Wówczas zadali by kłam swojemu „pokojowemu” przesłaniu i przede wszystkim zaprzeczyliby, iż chcą uczcić WSZYSTKICH poległych i pomordowanych w walce z okupantem, a nie tylko tych, których uznaje Prezydent Putin. Pojechali dalej wspólnie z polskimi kolumnami? Wspaniale, wówczas przyznaliby, że Rosjanie są sprawcami mordów na polskiej ludności i wspaniale wyglądałoby to w artykułach prasowych (tu trzeba inteligentnych dziennikarzy, a nie smutnych propagandystów). Ciekaw jestem tylko jakby zachowali się Niemcy i czy oni wpuściliby do siebie całą kolumnę czy tylko Rosjan?

Banalne i proste. Do tego trzeba jednak kontrwywiadu, a nie UUK (Urzędu Udającego Kontrwywiad).

Piotr Wroński

(637)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.