Portal informacyjno-historyczny

To pierwszy taki głos o imigrantach wysoko postawionego polityka z Brukseli. Jego słowa i dane ONZ mogą budzić przerażenie [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Do tej pory nikt z europejskich władz tak jawnie nie zasugerował, że imigranci mogą mieć związek z zagrożeniem terrorystycznym w Europie. W końcu tę zależność postanowił wskazać przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. Z kolei ONZ przyznaje, że w większości przypadków mamy do czynienia z imigrantami, a nie uchodźcami.

Tajani nie ukrywa, że jest zaniepokojony sytuacją we Włoszech. W rozmowie z dziennikiem ,,Libero” przyznał, że wraz z imigrantami do Europy przedostają się terroryści. Przewodniczący PE dodał, że we Włoszech jest już tak wielu przybyszów, że ich integracja jest praktycznie niemożliwa i że muszą oni pozostawać w ośrodkach, gdzie trudno zapewnić godne warunki. W konsekwencji według włoskiego polityka pozbawieni nadziei ludzie, szczególnie młodzi, stają się łatwym łupem dla propagandy ISIS. Tajani wyraził też obawę, że przyjęcie przez włoski parlament uchwały o nadawaniu dzieciom nielegalnych imigrantów włoskiego obywatelstwa spowoduje wzrost liczby przybyszów z południa.

To kolejny taki głos. Wcześniej brytyjski Express cytował jednego z unijnych urzędników, który mówił:

W większości wypadków na szlaku śródziemnomorskim rozmawiamy jasno i wyraźnie o migrantach ekonomicznych. Do Europy trafiają bezprawnie, nie mają żadnych dokumentów, które pozwalają im wejść na nasz tere

Te obawy są podparte wyliczeniami ONZ. Według przedstawionych danych niespełna 3 procent osób przybywających przez Morze Śródziemne do Europy jest uchodźcami – podaje Daily Mail, powołując się na dane ONZ. Z przybyłych 181.436 imigrantów zaledwie niespełna 5 tysiącom przyznano azyl.

(6091)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę