Piękny moment w Hiszpanii. Tak odtworzono sceny z Powstania Warszawskiego. ,,Ogarnęło mnie ogromne wzruszenie, kiedy usłyszałem apel poległych prowadzony przez Hiszpana” [FOTO+WIDEO]

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W hiszpańskim Belorado miało miejsce spotkanie grup rekonstrukcyjnych Expohistorica 2017. Stowarzyszenie Poland First to Fight odtworzyło Wojsko Polskie. Będący na miejscu Tomasz Ratka podzielił się z czytelnikami nagraniem i swoimi odczuciami.

Ogarnęło mnie wzruszenie, kiedy zobaczyłem grupę odtwarzającą Wojsko Polskie. W tegorocznym spotkaniu była przedstawiona inscenizacja walk w Powstaniu Warszawskim. Ale najbardziej emocjonalny dla mnie był Apel poległych, który był prowadzony przez Hiszpana. Brawo dla Alberto Gomez Trujillo i całej grupy

– napisał.

A oto nagranie, które zamieścił na Facebooku:

Oto kilka wymownych zdjęć pochodzących z wydarzenia:


W ramach Festiwalu odbyły się m. in. trzy konferencje promujące historię Polski: „Cena honoru – Polska w II wojnie światowej”, „Piosenki z Powstania Warszawskiego” i „Rola polskich kobiet w walce o niepodległość”.

Otwarto także wystawę dokumentującą udział Polaków na frontach w latach 1939 – 1945, którą będzie można oglądać do 27 maja.
Momentem kulminacyjnym była rekonstrukcja historyczna Powstania Warszawskiego w wykonaniu Stowarzyszenia Poland First to Fight, z udziałem aktorów m. in. z Polski, Czech, Włoch i Hiszpanii. Rekonstrukcji walk z 1944 r. przyglądało się ponad 500 osób.

Tak wyglądała podobna uroczystość w hiszpańskiej Murcji w 2015 roku.

źródło: własne / madryt.msz.gov.pl

(4476)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.