Portal informacyjno-historyczny

Piękny gest: Niemka wystosowała petycję do Prezydenta swojego kraju o przyznanie Łukaszowi Urbanowi najwyższego odznaczenia. Ty również możesz ją podpisać!

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Constanze Stelzenmueller zamieściła w Internecie petycję, w której kieruje słowa do prezydenta Niemiec Joachima Gaucka. Chce, aby bohaterstwo Łukasza Urbana, który do końca próbował ratować potencjalne ofiary, zostało uhonorowane.

Treść petycji:

Łukasz Urban to nazwisko kierowcy ciężarówki, który w poniedziałek 19 grudnia 2016 stracił życie na Bożonarodzeniowym jarmarku na Placu Breitscheid w Berlinie, podczas próby powstrzymania terrorysty. Według ostatnich doniesień z autopsji zmagał się z przestępcą, został poważnie ranny a następnie zabity. Ta heroiczna akcja prawdopodobnie uratowała wiele istnień ludzkich i stanowi (wielkiej wagi) znak dla przyjaźni i pojednania między naszym krajem a Polską – gdzie nasi przodkowie zrobili straszne rzeczy. Wszyscy Niemcy, nie tylko Berlińczycy mają powody, by pamiętać o nim i podziękować ludziom, których osierocił (żona i syn). Za tę odwagę (powinien) otrzymać największe niemieckie odznaczenie.

TUTAJ można podpisać oraz upowszechniać petycję

Constanze Stelzenmüller jest ekspertką od stosunków międzynarodowych w Instytucie Brookings.

tłumaczenie petycji: Iwona L. Konieczna

(25998)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości ze świata

Idź na górę