Piękne słowa pod adresem Polski i Polaków oraz ważne porozumienia to nie przypadek. To oni stoją za dzisiejszym sukcesem [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Piękne przemówienie Donalda Trumpa trafiło do serc Polaków. Politycy podkreślają również dużą wagę porozumień, które zostały zawarte. Ale kto decydował o tym, co Polakom powie prezydent USA. Tajemnicą poliszynela jest, że nieocenioną rolę odegrali prof. Marek J. Chodakiewicz i John Lenczowski.

Podejrzewam, że ogromną rolę w dzisiejszym sukcesie odegrali Marek J. Chodakiewicz i John Lenczowski. John, Ojciec musi być z Ciebie dumny!

– pisał na Twitterze Rafał Ziemkiewicz.

Jak już wcześniej pisaliśmy, prof. Chodakiewicz, kierownik Katedry Studiów Polskich im. Tadeusza Kościuszki (The Kosciuszko Chair of Polish Studies), jest współautorem poufnego memorandum do Trumpa, pisanego, aby przekonać go do przyjazdu na szczyt w sprawie Międzymorza, które planowane jest jako „wzmocnienie wschodniej flanki NATO.”

Trump może pomóc nam budować Międzymorze. Profesor zdradza kulisy. ,,Nie jest to zwykła wizyta. To wielka szansa dla Polski”. Oto szczegóły poufnego memorandum

On także pojawił się w Polsce i udzielił wywiadu TVP:

Chodakiewicz podkreśla w nim ogromną rolę Lenczowskiego i wpływy, jakie ma w Białym Domu. To założyciel i prezes The Institute of World Politics – Instytutu Polityki Światowej – niezależnej wyższej szkoły dyplomacji i bezpieczeństwa narodowego w Waszyngtonie, kształcącej amerykańskie elity, gdzie również wykłada prof. Chodakiewicz.

Jego ojciec to Jerzy Lenczowski, prawnik, dyplomata, naukowiec, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. To jeden z pierwszych amerykańskich uczonych specjalizujących się w problematyce współczesnego Bliskiego Wschodu.

W 1940 roku zgłosił się na ochotnika do służby w Samodzielnej Brygadzie Strzelców Karpackich, która uciekł z francuskiej Syrii do Palestyny. Brał udział w działaniach Brygady w Egipcie i Libii, ale najbardziej widoczny był podczas oblężenia Tobruku, za co awansował na podporucznika. Pod koniec 1940 roku, został odwołany z pola walki przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i został attaché prasowym w Ambasadzie RP w Teheranie, stolicy Iranu. Tutaj był uczestnikiem wielkiej operacji udzielania pomocy setkom tysięcy Polaków, którzy właśnie zostali zwolnieni z sowieckich obozów koncentracyjnych po interwencji Wielkiej Brytanii.

Jego rodzice zostali aresztowani przez Niemców w czasie powstania warszawskiego i zamordowani w obozie koncentracyjnym.

W 1945 roku, po podpisaniu porozumień jałtańskich, odmówił służby w komunistycznym rządzie Stalina w Polsce i postanowił szukać schronienia w Stanach Zjednoczonych. W 1951 roku Lenczowski został obywatelem Stanów Zjednoczonych.

(1768)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.