Piękne gesty zwykłych Włochów w stosunku do Polaków. Tymczasem władze zdradzają bolesną prawdę na temat dzisiejszych Włoch

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wielu Włochów jest tak zszokowanych gwałtem na Polce, że chcee pokazać Polakom, jak wielką sympatią się cieszą. Natomiast władze podają szokujące szczegóły realiów życia w mieście.

Jak pisze ,,Rzeczpospolita”, wiele hoteli zaoferowało poszkodowanym Polakom darmową gościnę oraz transport do kraju. Jednocześnie burmistrz Rimini Andrea Gnassi ogłosił, że miasto wystąpi w roli ,,oskarżyciela posiłkowego” i zażąda najwyższej przewidzianej kary bez okoliczności łagodzących.

Jednak samo miasto ma problemy nie od dziś.

Cristina – współpracowniczka Maurizio Improty, zwierzchnika policji w Rimini, która nie chciała zdradzić swojego nazwiska, mówiła dziennikarzowi ,,Rz” o tym, jak niebezpieczne są plaże Rimini po zapadnięciu zmroku.

„Przed każdym wejściem jest napis w wielu językach zakazujący przebywania tu między pierwszą i piątą nad ranem. Tam zdarzały się wielokrotnie gwałty, kradzieże. Gangi śledzą turystów, gdy idą się kąpać, kradną ich rzeczy, a w nocy dochodzi do bezpośrednich napadów […] po zmroku plaża przechodzi pod faktyczną kontrolę gangów przestępczych z powodu braku wystarczającej liczby prywatnych strażników i policjantów

To nie tylko problem Rimini. Od 2014 r. do Włoch dotarło ok. 600 tys. imigrantów z Afryki. Raport Konfederacji Włoskiego Przemysłu Confcommercio niezbicie dowodzi, że istnieje zależność między ich liczbą a bezpieczeństwem. Na tysiąc osób wśród nielegalnych imigrantów przypada… od 148 do 247 skazanych (wśród obywateli Włoch to zaledwie 4,3 skazanych).

źródło: Rzeczpospolita

(6021)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.