Portal informacyjno-historyczny

Tak Paulina Młynarska tłumaczy swój feminizm. ,,Oczywiście wiadomo, że wszystkim staje na widok feministek”

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Feministki często stają się przedmiotem żartów w Internecie. Bez wątpienia przyczyniają się do tego takie wypowiedzi. Paulina Młynarska w bardzo obrazowy sposób wyjaśnia, dlaczego feministki są dla mężczyzn fascynujące.

Młynarska, mająca za sobą cztery nieudane małżeństwa, uważa:

Wychodziłam za mąż, bo po prostu próbowałam dopasować się do wzorca. To moi partnerzy cisnęli na podpisanie certyfikatu. Wydaje mi się, że po prostu chcieli mnie ujarzmić, ale i tak się nie udało

Swój feminizm tłumaczy w następujący sposób:

feministka to kobieta, która sprzeciwia się nierówności ze względu na płeć. […] chyba każdy z nas jest za równością i sprawiedliwością to… każda kobieta jest feministką.

Uważa, że feminizm natrafia na mur niezrozumienia:

jeśli jesteś feministką, to choćbyś wyglądała jak Anja Rubik i miała umysł Marii Skłodowskiej-Curie, to i tak każdy będzie widział w tobie nieatrakcyjnego kaszalota. Uważaj, bo jak nazwiesz siebie feministką, to nikomu nie stanie na twój widok i co wtedy? To taki szantaż, bo oczywiście wiadomo, że wszystkim staje na widok feministek. Każdy facet fantazjuje o wyzwolonej kobiecie, która wie, czego chce, z którą można naprawdę dużo ciekawych rzeczy zrobić, na przykład w łóżku, a także porozmawiać o niebanalnych sprawach.

Uważa jednak, że feministki budzą jednocześnie lęk. Stąd taka, a nie inna reakcja mężczyzn:

Więc popisują się na wyścigi seksistowskimi komentarzami. Dają wyraz swojej pogardzie wobec kobiet, wyśmiewają, szydzą, obrażają. To żałosne, narcystyczne

– podsumowuje.

Swoje przesłanie kończy apelem:

Stańmy jedna za drugą, przestańmy jątrzyć, zazdrościć jedna drugiej. Kobiety mają zwyczaj przerzucania na inne kobiety odpowiedzialności za wszystkie złe sprawki facetów. Jak wreszcie same przestaniemy spychać winę na inne kobiety, zobaczymy, że mamy bardzo podobne doświadczenia i wszystkie jesteśmy robione w balona.

fot. screen Youtube

(2693)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Idź na górę