Portal informacyjno-historyczny

Dlaczego Papież nie walczy o Europę chrześcijańską. Tajemnica milczenia Franciszka

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ostatni raport Instytute Gatestone bierze pod lupę postawę Franciszka w stosunku do kryzysu uchodźców i kwestii multikulturalizmu.

Zdaniem think tanku, Franciszek „ignoruje Europę” – odbywał podróże na wyspy imigrantów (Lampedusa i Lesbos), ale nie pofatygował się do serca kontynentu. Podczas odbierania nagrody Karola Wielkiego wypowiedział znamienne słowa:

„Tożsamość Europy jest i zawsze była tożsamością wielokulturową”

co jest stwierdzeniem bardzo dyskusyjnym.

Zdaniem Instytutu:

„Wielokultorowość” w Europie to meczet stojący na ruinach kościoła.

Dowód? Niemcy według najnowszego raportu „stały się demograficznie krajem wielowyznaniowym”, Wielka Brytania według popularnego sondażu „nie jest już krajem chrześcijańskim”. Podobne trendy mają miejsce w krajach skandynawskich, Belgii i Francji.

Franciszek zaniechał dialogu z Anglikanami, co utrudnia ich wstąpienie do Kościoła Katolickiego.

Dlaczego Franciszek milczy? Sandro Magister, najważniejszy włoski obserwator Watykanu mówi:

Milczał, gdy setki nigeryjskich uczennic zostały uprowadzone przez Boko Haram. Milczał, gdy młoda sudańska matka, Meriam, została skazana na śmierć tylko i wyłącznie za wyznawanie chrześcijaństwa, ale ostatecznie została uwolniona dzięki interwencji innych osób. Nic nie mówi na temat pakistańskiej matki, Asia Bibi, przebywającej od pięciu lat w celi śmierci, ponieważ i ona jest „niewierną”, a nawet nie odpisuje na dwa rozdzierające serce listy, które napisała do niego w tym roku – przed i po zatwierdzeniu wyroku

Franciszek nigdy nie mówi o Europie Narodów, tylko „Europie ludzi”. Zdaje się nie dostrzegać, że Stary Kontynent zmienia się w państwo islamskie za sprawą demografii…

cały raport TUTAJ

(5247)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. yyyyyy? to Wy nie wiecie, że KK od zawsze jest przedmiotem manipulacji wszsyctkich chytrych ludzi tego świata? To najstarsza mafia a Polacy jak stado baranów powierzyli im swoje dusze oraz dusze ich dzieci….. Nikt nie ma nawet jaj by zaproponować jakiś odłam, Polski Kościół tylko klękacie cały czas do watykańskiego miecza i nadstawiacie drugi policzek. Religia katolicka to „wiara” ludzi słabych, fałszywa tradycja na słowiańskiej ziemi

  2. Jestem katolikiem i nie zgadzam się z przedmówcą. Nie kłaniam się Watykanowi, tylko Bogu. Każdy pontyfikat był inny. W kwestii uchodźców i nie tylko w tej, mówi od siebie. Nie jest to żaden dokument oficjalny do bezwzględnego wykonania. Są przykazania i to wystarczy. Co do odłamów – jest ich już wystarczająco dużo.

  3. Do sdfd, pomyliłeś portale kolego.
    My tu bardzo wierzymy, że nie wszystko jest rozstrzygnięte, wręcz przeciwnie: wiara i jedność pomogą nam przejść przez te trudne czasy. Liczy się walka duchowa i gorące serca. Nie przyłączysz się do Nas? Tu jest miejsce dla każdego – nie tylko Polaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę