Portal informacyjno-historyczny

,,- To pani nie mówi, co pani myśli? – Czy pani zwariowała!?”. Oto jak wygląda ,,wolność słowa” w zachodnich mediach [WIDEO]

w Wywiady

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dziennikarka Aleksandra Rybińska opisała wymowną scenę, która pokazuje, jak wygląda wolność słowa w krajach Europy Zachodniej. Jej austriacka koleżanka powiedziała wprost, że jej zazdrości, bo może mówić, co chce.

Po pewnej dyskusji w niemieckiej telewizji wychodzimy – i była taka dziennikarka z Austrii, z ORF-u. Ona tak na mnie patrzy i mówi: „Ale ja pani zazdroszczę”. Ja mówię: „Dlaczego?”. „Bo pani może mówić, co chce”. Ja pytam: „A to pani nie mówi, co pani myśli”? Ona do mnie: „Czy pani zwariowała? Ja wiem, co ja mogę powiedzieć. Ja jestem reprezentantem telewizji publicznej, czy pani sobie wyobraża, że ja mogłabym powiedzieć coś… przecież to byłby skandal! My nie dostajemy wytycznych, my po prostu wiemy, co mamy powiedzieć”

– przytoczyła rozmowę z austriacką dziennikarką Rybińska.

A tak sytuacja wygląda w Niemczech:

(3111)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Idź na górę